Bugun, 21 iyul tongida Rossiya armiyasi tomonidan amalga oshirilgan keng miqyosli hujumlar natijasida Kiyev va boshqa bir qator hududlarda vayronagarchilik yuz berdi.
Poytaxt Kiyevda bir nechta tumanlarda dron parchalarining qulashi oqibatida yong‘inlar sodir bo‘ldi. Shevchenkivskyi tumanida ko‘p qavatli uyning balkonida yong‘in chiqqan. Dniprovskyi tumanida savdo do‘konlari yonib ketgan, Svjatoshynskyi va Darnytskyi tumanlarida esa garajlar va hatto bolalar bog‘chasi hududi olov ichida qolgan.
Rasmiy ma’lumotlarga ko‘ra, hujum oqibatida bir kishi halok bo‘lgan, yana bir necha fuqaro tan jarohati olgan. Kiyev meri Vitaliy Klichko holatga munosabat bildirib, ikki kishining jabrlanganini, ulardan biriga voqea joyida tibbiy yordam ko‘rsatilganini aytdi. Shuningdek, Obolonskyi va Solomyanskyi tumanlari ham zarba ostida qolgan. “Lukyanivska” metro bekatining kirish qismi zarar ko‘rgan, shaharning ayrim ko‘chalarida harakat vaqtincha to‘xtatilgan.
Ivano-Frankivskda ham infratuzilma jiddiy zarar ko‘rgan. Shahar meri Ruslan Martsinkivning ta’kidlashicha, bu – urush boshlanganidan beri shaharga qilingan eng keng qamrovli hujum bo‘lgan.
Xarkovda esa Rossiya dronlari 11-12 marotaba zarba bergani aytilmoqda. Mahalliy hokimiyat ma’lumotiga ko‘ra, bir necha turar-joy binolarining oynalari sinib ketgan, yo‘llar, tramvay izlari va elektr tarmoqlari shikastlangan. Jabrlanganlar haqida hozircha ma’lumot yo‘q.
Dnepropetrovsk viloyatida ham hujumlar davom etgan. Viloyat rahbari Sergey Lisakning aytishicha, dronlar zavod, yoqilg‘i quyish shoxobchasi va infratuzilma obyektlarini vayron qilgan. Ikki avtomobil yonib ketgan.

Today, on the morning of July 21, large-scale attacks carried out by the Russian army resulted in destruction in Kyiv and several other regions.
In the capital Kyiv, fires broke out in several districts due to falling drone debris. In the Shevchenkivskyi district, a fire erupted on the balcony of a multi-story building. In the Dniprovskyi district, retail stores were set ablaze, while in the Sviatoshynskyi and Darnytskyi districts, garages and even a children's playground area were engulfed in flames.
According to official reports, one person was killed in the attacks, and several civilians sustained injuries. Kyiv Mayor Vitali Klitschko commented on the situation, stating that two people were injured, with one receiving medical assistance at the scene. Additionally, the Obolonskyi and Solomianskyi districts were also hit. The entrance area of the "Lukianivska" metro station was damaged, and traffic was temporarily halted on some streets in the city.
Ivano-Frankivsk also suffered significant damage to its infrastructure. As emphasized by the city's mayor, Ruslan Martsinkiv, this was the most extensive attack on the city since the beginning of the war.
In Kharkiv, Russian drones reportedly struck 11-12 times. According to local authorities, windows in several residential buildings were shattered, and roads, tram tracks, and power grids were damaged. There is currently no information on casualties.
Attacks continued in the Dnipropetrovsk region as well. According to regional head Serhiy Lysak, drones destroyed a factory, a fuel storage facility, and infrastructure facilities. Two vehicles were burned.
These attacks serve as a reminder that the daily lives of Ukraine's civilian population remain under threat. Official investigations into the damage inflicted on civilians are ongoing.