Buyuk sarkarda va davlat arbobi Amir Temur tavalludining 690 yilligiga bag‘ishlab o‘tkazilgan xalqaro anjuman O‘zbekistonning Temuriylar merosini o‘rganish bo‘yicha yetakchi markaz sifatidagi mavqeini yana bir bor namoyon etdi.
Tadbirda 25 ta davlatdan kelgan 300 dan ortiq ekspert ishtirok etib, forum yakunlari bo‘yicha O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev nomiga jamoatviy murojaat yo‘lladi. Unda ishtirokchilar davlat rahbariga yuqori darajada tashkil etilgan nufuzli anjuman uchun chuqur hurmat va samimiy minnatdorlik bildirishdi.
Shuningdek, konferensiya doirasida Temuriylar davri merosini yanada keng o‘rganish va targ‘ib qilishga qaratilgan «yo‘l xaritasi» qabul qilingani ta’kidlandi.
'Shavkat Mirziyoyev bir guruh geologlarni taqdirladi'ning rasmi
Shavkat Mirziyoyev bir guruh geologlarni taqdirladi
'Prezident “BMT Turizm” rahbari bilan sayyohlik sohasidagi hamkorlikni muhokama qildi'ning rasmi
Siyosat 01.04.2026 13:30
Prezident “BMT Turizm” rahbari bilan sayyohlik sohasidagi hamkorlikni muhokama qildi
Shavkat Mirziyoyev 1 aprel kuni mamlakatga tashrif bilan bo‘lib turgan “BMT Turizm” bosh kotibi Shayxa Nosir Al Novaysni qabul qildi.

The international conference dedicated to the 690th anniversary of the birth of the great statesman and ruler Amir Timur once again demonstrated Uzbekistan's position as a leading center for the study of the Timurid heritage.
The event was attended by over 300 experts from 25 countries, who sent a collective address to the President of the Republic of Uzbekistan, Shavkat Mirziyoyev, regarding the forum's outcomes. In it, the participants expressed their deep respect and sincere gratitude to the head of state for the high-level, prestigious conference that was so well organized.
It was also emphasized that within the framework of the conference, a "roadmap" was adopted aimed at further extensive study and promotion of the heritage of the Timurid era.
Image of 'Tokayev arrived in Bukhara: leaders will hold negotiations.'
Tokayev arrived in Bukhara: leaders will hold negotiations.
Image of 'Shavkat Mirziyoyev awarded a group of geologists.'
Shavkat Mirziyoyev awarded a group of geologists.
Image of 'The President of "BMT Tourism" discussed cooperation in the tourism sector with the leader.'