Наманганда юк машинаси савдо дўконини ёриб ўтди
Ижтимоий тармоқларда Наманган вилоятининг Чуст туманида юк машинаси савдо дўконига бориб урилгани акс этган видео тарқалди. Ҳолат юзасидан вилоят Йўл ҳаракати хавфсизлиги бошқармаси маълумот берди.
Қайд этилишича, ЙТҲ жорий йилнинг 23 июль куни соат 18:00 да юз берган. Howo русумли юк автомашинасининг ҳайдовчиси “Чуст-Қорақўрғон” йўналиши бўйича ҳаракатланиб бораётиб, ҳаракат хавфсизлигини таъминлай олмаган ва “Янгичак” МФЙ марказида жойлашган савдо дўконига бориб урилган.
ЙҲХБ берган маълумотга кўра, ЙТҲ оқибатида юк автомашинаси ва савдо дўконига моддий зарар етган. Ҳодиса оқибатида тан жароҳати олганлар йўқ.
Мазкур ҳолат юзасидан Чуст тумани ИИБ томонидан терговга қадар текширув ҳаракатлари олиб борилмоқда.

As a result of the accident, material damage was caused to the cargo truck and the retail store.
A video has been circulated on social networks showing a truck crashing into a store in the Chust district of Namangan region. The Regional Road Traffic Safety Department provided information about the incident.
It was noted that the traffic accident occurred on July 23 of this year at 18:00. The driver of a Howo-brand truck, moving along the "Chust-Qorako‘rg‘on" route, failed to ensure traffic safety and crashed into a store located in the center of the "Yangichak" neighborhood.
According to the information provided by the Road Traffic Safety Department, the accident resulted in material damage to the truck and the store. There were no injuries as a result of the incident.
Regarding this incident, investigative actions are being carried out by the Chust District Department of Internal Affairs until the preliminary investigation is completed.