Шавкат Мирзиёев айрим туман ҳокимлари тадбиркорлар муаммосини ҳал қилиш ўрнига масъулиятдан четлашгани ва ажратилган маблағлардан самарали фойдаланилмагани учун 6 нафар ҳокимнинг лавозимга лойиқлигини қайта кўриб чиқиш бўйича топшириқ берди.
Йиғилишда тадбиркорлик инфратузилмаси учун ажратилган маблағлар тўлиқ ўзлаштирилмагани, айрим ҳудудларда эса лойиҳалар умуман бошланмагани кескин танқид қилинди. Ҳокимларга берилган ресурслардан самарали фойдаланмаслик, муаммоларни республика даражасига олиб чиқиб, ўзини оқлаш ҳолатлари алоҳида қайд этилди.
Шунингдек, тегишли вилоят ҳокимларига ўз ҳудудидаги “аравасини торта олмаётган” туман раҳбарлари бўйича тезкор хулоса чиқариш ва бошқарув самарадорлигини ошириш бўйича аниқ чоралар кўриш топширилди.

Shavkat Mirziyoyev ordered the reassessment of the suitability of six district governors for their positions, as they avoided responsibility instead of resolving entrepreneurs' problems and failed to effectively utilize allocated funds.
At the meeting, it was sharply criticized that funds allocated for entrepreneurial infrastructure were not fully utilized, and in some regions, projects had not been started at all. It was specifically noted that governors failed to use the resources provided to them effectively, and instead, brought problems to the republican level to justify themselves.
Furthermore, the relevant regional governors were instructed to promptly draw conclusions regarding district leaders who are "unable to pull their cart" (i.e., incapable of fulfilling their duties) and to take concrete measures to improve management efficiency.