Zagrebda 16 qavatli bino yonib kul bo‘ldi
Xorvatiya poytaxti Zagrebdagi 16 qavatli "Vjesnik" osmono'parri yirik yong'inga duch berdi. "Index"ning yozishicha, hodisa natijasida bir nechta vazirliklar arxivlari yonib ketgan.
Yong'inni o'chirishga 93 nafar o't o'chiruvchi va 30 ta texnika jalb qilingan. Lever House binosi namunasida qurilgan va "Shokolad minorasi" deb nomlangan inshoot deyarli bo'sh turgan. Rasmiy ma'lumotga ko'ra, olov 18 noyabr kuni tushdan keyin o'chirilgan, ammo metall va beton qismlar hali ham tutayotgani kuzatilgan.
Hududiy rejalashtirish va qurilish vaziri Branko Baçich voqea joyiga borib, yong'in Mehnat va Moliya vazirliklari hamda Soliq boshqarmasi arxivlariga ta'sir etganini tasdiqlagan. Binoning ko'plab qavatlari bo'sh turgani aytiladi.
Ma'muriyat ma'lumoticha, osmono'par yaqin vaqtlarda ta'mirlanadi.
'Xayrullo Ibadullayevga Sankt-Peterburgdagi Bosh konsulxonada “Jasorat” medali topshirildi.'ning rasmi
Jamiyat 26.02.2026 17:17
Xayrullo Ibadullayevga Sankt-Peterburgdagi Bosh konsulxonada “Jasorat” medali topshirildi.
'Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining farmoni bilan Oʻtamurod Raimboevga BYD Chazor avtomobili sovgʻa qilindi.'ning rasmi

A 16-story building in Zagrepda burned down and turned to ashes.
A major fire broke out at the 16-story "Vjesnik" skyscraper in Croatia's capital, Zagreb. According to "Index", the incident resulted in the burning of archives belonging to several ministries.
93 firefighters and 30 pieces of equipment were involved in extinguishing the fire. The building, modeled after the Lever House and nicknamed the "Chocolate Slab," was almost entirely vacant. According to official information, the fire was extinguished in the afternoon of November 18th, but smoldering of metal and concrete parts was still observed.
The Minister of Spatial Planning and Construction, Branko Bačić, visited the scene and confirmed that the fire affected the archives of the Ministries of Labor and Finance, as well as the Tax Administration. It is reported that many floors of the building were vacant.