Andijon viloyati, Namangan viloyati va Farg‘ona viloyatida mansabdorlar ishtirokida korrupsion holatlar aniqlandi. Holatlar bo‘yicha jinoyat ishlari qo‘zg‘atilib, tergov boshlandi.
Andijonda hokim o‘rinbosari yer ajratish va qurilishga ruxsat olib berish evaziga 50 ming dollar talab qilib, pulni olgan vaqtida ushlandi. Namanganda esa bosh arxitektor noqonuniy qurilmani rasmiylashtirish uchun pora so‘rab, mablag‘ni qabul qilayotganda qo‘lga olingan.
Farg‘onada bo‘lim rahbari o‘rinbosari fuqaroni tanishlari orqali o‘qishga kiritib qo‘yishni va’da qilib, 2 ming dollar olgan vaqtida ushlangan. Barcha holatlar yuzasidan qonuniy choralar ko‘rilmoqda.

Corruption cases involving officials were identified in the Andijan region, Namangan region, and Fergana region. Criminal cases have been initiated and investigations have begun regarding these cases.
In Andijan, a deputy governor was caught red-handed while receiving money after demanding $50,000 in exchange for allocating land and granting construction permits. In Namangan, a chief architect was apprehended while accepting funds solicited for legalizing an illegal construction.
In Fergana, a deputy department head was caught while receiving $2,000 after promising to secure a university admission for a citizen through his connections. Legal measures are being taken regarding all cases.