18 yoshli Braziliyalik futbolchi ukasining tasodifiy o'qi natijasida halok bo'ldi
"Araguaina"ning 20 yoshgacha bo‘lganlar jamoasida chap qanot himoyachisi sifatida o‘ynagan va mahalliy musobaqalarda ishtirok etgan.
'18 yoshli Braziliyalik futbolchi ukasining tasodifiy o'qi natijasida halok bo'ldi'ning rasmi
Braziliyaning "Araguaina" klubi futbolchisi Vanderson Barros de Souza ukasi ov miltig'ini tozalayotganda tasodifan otib yuborgan o'qdan halok bo'ldi. Hodisa uylarida sodir bo'lgan.
Poder Goias nashri ma'lumotiga ko'ra, fojia 9 noyabr kuni Aragoyaniya shahrida ro'y bergan. Dastlabki ma'lumotlarga ko'ra, 16 yoshli uka ov miltig'ini tozalayotganda ehtiyotsizlik bilan tepkini bosib yuborgan. O'q Vandersonning bo'yniga tekkan va u voqea joyida vafot etgan.
Politsiya hodisani "tasodifiy o'q otish" deb baholab, qurolning qayerdan olingani va ruxsatnomasi bor-yo'qligini tekshirmoqda. Shuningdek, futbolchining ukasi yaqin kunlarda so'roqqa chaqiriladi.
"Araguaina" klubi rasmiy bayonat berib, futbolchining oilasi va yaqinlariga chuqur hamdardlik izhor etdi. Klub sport direktori Silvaniu Rodriges Kastroning so'zlariga ko'ra, Vandersonning oilasi og'ir ruhiy holatda, ukasi esa shok holatida ekan.
Shahar meriyasi sportchi xotirasiga hurmat sifatida 10 noyabr kuni barcha sport tadbirlarini to'xtatdi. Tergov ishlari "qasddan bo'lmagan o'ldirish" moddasi bo'yicha davom etmoqda.
Ma'lumot uchun, Vanderson "Araguaina"ning 20 yoshgacha bo'lganlar jamoasida chap qanot himoyachisi sifatida o'ynagan va mahalliy musobaqalarda ishtirok etgan.
Dunyo Bugun 16:01
'Trump AQSH tarixidagi eng uzoq — 43 kunlik "shatdaun"ni yakunladi'ning rasmi
Dunyo Bugun 15:28
Trump AQSH tarixidagi eng uzoq — 43 kunlik "shatdaun"ni yakunladi
Qonun kuchga kirishi bilan "shatdaun" davomida maoshsiz qolgan davlat xizmatchilari ishga qaytdi va to'lanmagan oyliklari ularga qoplab berildi.
'Xitoyda yaqinda ochilgan koʻprikning bir qismi quladi'ning rasmi
Dunyo Bugun 15:06
Xitoyda yaqinda ochilgan koʻprikning bir qismi quladi
Xitoyning Sichuan viloyatida yaqinda foydalanishga topshirilgan Hongqi ko'prigining bir qismi quladi.
'O‘zbekistonda 14 yoshdan boshlab shaxsiy bank kartasi ochish mumkin bo‘ladi'ning rasmi
Dunyo Bugun 14:37
O‘zbekistonda 14 yoshdan boshlab shaxsiy bank kartasi ochish mumkin bo‘ladi
Adliya vazirligi bank kartalarini chiqarish va ulardan foydalanish tartibini yangiladi.
'Germaniyada robotlar ovqat pishiradigan oshxona ishga tushdi'ning rasmi
Dunyo Bugun 12:41
Germaniyada robotlar ovqat pishiradigan oshxona ishga tushdi
Germaniyaning Düsseldorf shahridagi REWE supermarketida dunyodagi ilk to‘liq avtonom oshxona tizimi – CA-1 Series 4 ishga tushirildi.
'Kreml: Toʻqayev Trumpdan Putinga hech qanday xabar yetkazmagan'ning rasmi
Dunyo Bugun 11:44
Kreml: Toʻqayev Trumpdan Putinga hech qanday xabar yetkazmagan
Rossiya prezidenti yordamchisi Yuriy Ushakovning ta'kidlashicha, Qozog'iston rahbari Qosim-Jomart To'qayev Moskvaga tashrifi chog'ida Vladimir Putinga AQSh prezidenti Donald Trumpdan hech qanday "signal" yoki xabar yetkazmagan.

An 18-year-old Brazilian soccer player was killed as a result of his brother's accidental gunshot.
He played as a left winger for the under-20 team of "Araguaína" and participated in local competitions.
Image of 'An 18-year-old Brazilian soccer player was killed as a result of his brother's accidental gunshot.'
Vanderson Barros de Souza, a footballer for the Brazilian club "Araguaína", was killed by an accidental gunshot while his brother was cleaning a hunting rifle. The incident occurred at their home.
According to the publication Poder Goias, the tragedy took place on November 9 in the city of Araguaína. Preliminary information indicates that the 16-year-old brother accidentally pulled the trigger while cleaning the hunting rifle. The bullet hit Vanderson in the neck, and he died at the scene.
The police have classified the incident as an "accidental shooting" and are checking where the weapon was obtained from and whether it had a license. The footballer's brother will also be summoned for questioning in the coming days.
The "Araguaína" club issued an official statement expressing its deep condolences to the footballer's family and loved ones. According to the club's sports director, Silvanio Rodrigues Castro, Vanderson's family is in a severe state of grief, and his brother is in shock.
The city mayor's office halted all sports events on November 10 as a mark of respect for the athlete's memory. The investigation is ongoing under the article of "involuntary manslaughter".
For information, Vanderson played for the "Araguaína" U-20 team as a left-back and participated in local competitions.