Toshkentda 10 ta mashina to‘qnashdi
Toshkent shahrining Yangihayot tumanida IVECO, Captiva, 2 ta Lacetti, Spark, Onix, Malibu-2, Cobalt, Hyundai, Tracker-2 rusumli avtomashinalari o‘zaro to‘qnashdi.
'Toshkentda 10 ta mashina to‘qnashdi'ning rasmi
Bugun 1-avgust kuni soat 13:30 larda Toshkent shahrining Yangihayot tumani, Choshtepa ko‘chasida 9 ta avtomobil ishtirokida YTH sodir bo‘ldi. Bu haqda Poytaxt YXHB xabar berdi.
Unga ko‘ra, IVECO, Captiva, 2 ta Lacetti, Spark, Onix, Malibu-2, Cobalt, Hyundai, Tracker-2 rusumli avtomashinalari o‘zaro to‘qnashuvi natijasida yo‘l-transport hodisasi sodir bo‘lgan.
Yo‘l-transport hodisasi yuk transport vositasi haydovchisining rul boshqaruvini yo‘qotishi oqibatida sodir bo‘lgan. Ammo hodisa oqibatida og‘ir tan jarohati olganlar yo‘q.

Today, on August 1st at 13:30, a traffic accident involving 9 vehicles occurred on Choshtepa Street in Yangihayot district of Tashkent city. The capital's Department of Emergency Situations reported this.
According to the report, the road traffic accident occurred as a result of a collision between vehicles of the following models: IVECO, Captiva, 2 Lacetti, Spark, Onix, Malibu-2, Cobalt, Hyundai, and Tracker-2.
The traffic accident happened when the driver of the cargo vehicle lost control of the steering. However, there were no seriously injured as a result of the incident.