Qayd etilishicha, soat 11:00 da Andijon Qo‘rg‘ontepa tumani “Ibn Sino” MFY Maktab ko‘chasida joylashgan uylarning biri hovlisidagi chuqurligi 40 metr, diametri 90 sm bo‘lgan suvsiz, hozirda foydalanishda bo‘lmagan quduqqa uy egasining 7 yoshli o‘g‘li extiyotsizlik oqibatida tushib ketgani, uni olib chiqishda amaliy yordam so‘rab FVBga murojaat qilingan.
Aytilgan manzilga zudlik bilan FVB qutqaruvchilari yetib borib, maxsus texnikalar va anjomlar yordamida olib borilgan qutqarish ishlari natijasida bola quduqdan sog‘-salomat chiqarib olingan. Ayni vaqtda bolaning ahvoli yaxshi. Tibbiy ko‘rikdan o‘tkazish maqsadida shifoxonaga olib borilgan.

Today, on May 16, in Andijan region, a 7-year-old child who fell into a 40-meter well was rescued. This was reported by the Ministry of Emergency Situations.
It is noted that at 11:00 in the "Ibn Sino" MCA Maktub street of the Qo'rgontepa district of Andijan, due to negligence, the homeowner's 7-year-old son fell into an unused, dry well that is 40 meters deep with a diameter of 90 cm, and an appeal was made to the MES for practical help to rescue him.
Rescuers of the MES immediately arrived at the given address and the child was safely rescued from the well with the help of special equipment and tools. The condition of the child is currently good. He was taken to the hospital for a medical examination.