Muhokamaga qo‘yilgan 2025 yilga mo‘ljallangan davlat dasturi loyihasiga ko‘ra, hududlarda 16 ta avtovokzal va avtostansiyalar qurish va rekonstruksiya qilish ko‘zda tutilgan.
Hududlarda jamoat transportining 50 ta yangi yo‘nalishlar tarmog‘i tashkil etiladi.
Hududlarda jamoat transportida elektron to‘lovlar jozibadorligini oshirish va elektron to‘lovlar ulushini o‘rtacha 30 foizga yetkazish (hozir 15 foiz) rejalashtirilgan.
Hududlarda jamoat transporti uchun yangi zamonaviy jami 700 ta avtobus xarid qilinadi.
Hududlarda 743 ta oraliq bekatlarini qurish va rekonstruksiya qilish ishlarini tashkillashtirish mo‘ljallanmoqda.
Hududlarda jamoat transporti uchun alohida avtobus yo‘laklarini 150 kmga yetkazish nazarda tutilgan.

In 2025, 16 bus stations and terminals will be constructed in the regions of Uzbekistan.
According to the draft state program aimed for the year 2025, it is planned to construct and reconstruct 16 bus stations and terminals in the regions.
A network of 50 new routes for public transportation will be established in the regions.
The attractiveness of electronic payments in public transport in the regions and bringing the share of electronic payments to an average of 30 percent (currently 15 percent) is planned.
For public transport in the regions, it is planned to purchase a total of 700 new modern buses.
It is planned to organize the construction and reconstruction of 743 intermediate stops in the regions.
The establishment of dedicated bus lanes for public transport in the regions to reach 150 km is anticipated.