Андижон вилояти Асака туманида муқаддас Ҳаж зиёратига юборишни ваъда қилиб, фуқаролардан 9 минг доллар олган шахс қўлга олинди.
Маълум бўлишича, 1975 йилда туғилган Асака туманида яшовчи шахс 1996 йилда туғилган фуқаро ва унинг онасига Саудия Арабистонига Ҳаж зиёратини ташкил қилиб бериш эвазига ҳар бири учун 9 минг доллардан, жами 18 минг доллар талаб қилган.
Давлат хавфсизлик хизмати Андижон вилояти бошқармаси ҳамда Иқтисодий жиноятларга қарши курашиш департаменти ҳамкорлигида ўтказилган тезкор тадбирда у олдиндан 9 минг доллар олаётган вақтида ашёвий далиллар билан ушланган.

A person who promised to send citizens on the sacred Hajj pilgrimage and took 9,000 dollars from them was arrested in Asaka district of Andijan region.
According to information, a resident of Asaka district, born in 1975, demanded 9,000 dollars each, totaling 18,000 dollars, from a citizen born in 1996 and his mother in exchange for arranging their Hajj pilgrimage to Saudi Arabia.
During an operational action conducted jointly by the State Security Service's Andijan regional office and the Department for Combating Economic Crimes, he was caught red-handed while receiving an advance payment of 9,000 dollars.