Украинада Mirage 2000 қирувчи самолёти қулаб тушди. Бу ҳақда The Guardian нашри хабар берди.
"22 июль куни кечқурун Украинанинг Волин вилоятида парвоз топшириғи давомида Dassault Mirage 2000 қирувчи самолёти қулаб тушди", деб хабар берди Украина Қуролли кучлари.
Украина ҳарбийларининг маълумотига кўра, парвоз вақтида авиация техникасида носозлик юзага келган. Учувчи бу ҳақида бошқарувга хабар берган ва шундан сўнг катапулта қилган. Қидирув-қутқарув гуруҳи учувчини топган, унинг аҳволи барқарор.
Бу Украинага Mirage самолётлари топширилганидан бери юз берган биринчи йўқотиш ҳисобланади. Киев Франциядан Mirage 2000−5F модификацияланган версияларини олган.

A Mirage 2000 fighter jet crashed in Ukraine. The Guardian reported this.
"On the evening of July 22, a Dassault Mirage 2000 fighter jet crashed during a flight mission in the Volyn region of Ukraine," the Ukrainian Armed Forces reported.
According to Ukrainian military officials, a malfunction occurred in the aircraft during the flight. The pilot reported this to the control center and then ejected. A search and rescue team found the pilot, whose condition is stable.
This is considered the first loss since Ukraine received Mirage aircraft. Kyiv acquired modified Mirage 2000−5F versions from France.