Фарғона вилояти ЙҲХБ бошлиғи ишдан олинди
Фарғонада 100 дан ортиқ жарималари бекор қилинган Malibu-2 машинаси Акмал Аҳмедовнинг яқин қариндошига тегишли бўлиб чиқди.
'Фарғона вилояти ЙҲХБ бошлиғи ишдан олинди'ning rasmi
Фарғона вилояти ИИБ Йўл ҳаракати хавфсизлиги бошқармаси бошлиғи подполковник Акмал Аҳмедов эгаллаб турган лавозимидан озод этилди. Бу ҳақда Фарғона вилояти ЙҲХБ матбуот хизмати хабар берди.
"Тизимни таъмагирлик, порахўрлик сингари иллатлардан тозалаш ишлари олиб борилаётган бир пайтда, бошқарма бошлиғи яқин қариндошига тегишли бўлган Malibu-2 автомашинасида содир этилган қоидабузарликларни қонунга зид равишда яширишга урингани фош этилган", дейилади хабарда.
Маълум қилинишича, ички ишлар вазирининг тегишли буйруғи билан подполковник Акмал Аҳмедов эгаллаб турган лавозимидан озод этилган. Ҳозирда мазкур қонунбузарликка тўлиқ ҳуқуқий баҳо бериш учун қўшимча суриштирув ҳаракатлари олиб борилмоқда.
Шунингдек, Malibu русумли 40 081 SBA давлат рақамли автотранспорт воситасида содир этилган барча қоидабузарликлар бўйича жарималар тўлиқ ундирилган.
'Гутерриш: Яқин Шарқдаги можароларни тўхтатиш АҚШнинг сиёсий иродасига боғлиқ'ning rasmi
Жамият Бугун 07:46
Гутерриш: Яқин Шарқдаги можароларни тўхтатиш АҚШнинг сиёсий иродасига боғлиқ
БМТ Бош котиби Антониу Гутерриш томонларни можарони юмшатишга чақирди.
'Тошкентда байрам куни транспорт оқими юқори: 500 мингдан ортиқ автомобил шаҳарни тарк этди'ning rasmi
Жамият Бугун 07:00
Тошкентда байрам куни транспорт оқими юқори: 500 мингдан ортиқ автомобил шаҳарни тарк этди
Бу юқори транспорт оқими Рамазон ҳайити байрами ва дам олиш кунлари муносабати билан аҳолининг оммавий равишда шаҳардан чиқиши билан боғлиқ.
'Бойлик эмас, бахт муҳимроқми? Дунё рейтингида кутилмаган натижалар'ning rasmi
Жамият 19.03.2026 13:03
Бойлик эмас, бахт муҳимроқми? Дунё рейтингида кутилмаган натижалар
2026 йилги Жаҳон бахти ҳисоботида яна шимолий давлатлар етакчиликни қўлга олди.
'Бодрумда ўзбекистонлик аёлга тажовуз қилинди'ning rasmi
Жамият 19.03.2026 12:48
Бодрумда ўзбекистонлик аёлга тажовуз қилинди
'Доллар кетма-кет тўрт кун кўтарилди'ning rasmi
Жамият 19.03.2026 11:28
Доллар кетма-кет тўрт кун кўтарилди
Марказий банк хорижий валюталарнинг ўзбек сўмига нисбатан 24 мартда амалда бўладиган қийматини эълон қилди.

The head of the Traffic Safety Department of the Ministry of Internal Affairs in Fergana region, Lieutenant Colonel Akmal Ahmedov, has been relieved of his position. This was reported by the press service of the Traffic Safety Department of Fergana region.
"At a time when efforts are being made to cleanse the system of corruptions such as bribery and graft, it was exposed that the head of the department attempted to unlawfully conceal violations committed with a Malibu-2 car owned by a close relative," the report states.
According to the information provided, Lieutenant Colonel Akmal Ahmedov was relieved of his position by the relevant order of the Minister of Internal Affairs. Currently, additional investigative actions are being carried out to fully legally assess this violation.
Moreover, all the fines for the violations committed with the Malibu vehicle with the state license plate 40 081 SBA have been fully paid.