Техас марказида юзлаб қутқарувчилар бедарак йўқолган одамларни қидиришга жалб қилинди, тошқинлар оқибатида 51 киши, жумладан 15 бола ҳалок бўлди. Бу ҳақда ББС хабар берди.
Нашрга кўра, энг кўп зарар кўрган ҳудуд Керр округи бўлиб, у ерда 43 киши ҳалок бўлган ва Гуадалупе дарёси бўйида жойлашган насроний ёшлар лагеридан 27 нафар бола бедарак йўқолган.
"Иш давом этмоқда ва ҳамма топилмагунча давом этади," - деб ваъда берди Керр округи шерифи Ларри Лейта.
Штатнинг бошқа қисмларида, жумладан, Тревис округи ва Том Грин округида ҳам одамлар ҳалок бўлгани тасдиқланган.
Техаснинг марказий қисмида дам олиш кунлари бир нечта тошқин ҳақида огоҳлантиришлар сақланиб қолмоқда.
Ҳозиргача 850 га яқин одам қутқарилган.
Шанба куни тушдан кейин бўлиб ўтган матбуот анжуманида Техас губернатори Грег Эбботт кенгайтирилган норозиликни имзолаганини айтди.

Hundreds of rescuers have been mobilized in the heart of Texas to search for missing people, following floods that resulted in the death of 51 individuals, including 15 children. This was reported by the BBC.
According to the publication, the most affected area is Kerr County, where 43 people died and 27 children from a Christian youth camp located along the Guadalupe River went missing.
"The operation is ongoing and will continue until everyone is found," promised Kerr County Sheriff Larry Leitha.
In other parts of the state, including Travis County and Tom Green County, there have also been confirmed fatalities.
Several flood warnings remain in place for the central parts of Texas over the weekend.
So far, approximately 850 people have been rescued.
At a press conference held after noon on Saturday, Texas Governor Greg Abbott announced he had signed an expanded declaration of emergency.