Тошкентда ҳайдовчи “Gentrа”ни одамлар устига ҳайдади
Ижтимоий тармоқларда ҳайдовчи машинани одамлар устига ҳайдагани акс этган видео тарқалди. Ҳолат бўйича ИИББ ЙҲХББ маълумот тақдим этди.
Аниқланишича, бугун, 7 февраль куни соат тахминан 03:20 ларда Шайхонтоҳур  тумани Тахтапул кўчасида бир неча фуқаролар ўзаро гап талашиб тортишиб жанжалашиб кетиши  натижасида "Gentra" автомашина ҳайдовчиси бир неча фуқароларнинг устига қараб автомашина бошқарган.
Барча фуқаролар туман ички ишлар бўлимига топширилган, ҳолат бўйича автомашина жарима майдонига жойлаштирилган, Шайхонтоҳур тумани ИИО ФМБ томонидан дастлабки суриштирув ҳаракатлари олиб борилмоқда ва ҳолат бўйича қарор қабул қилинади.

A video depicting a driver driving a car over people has spread on social networks. The Traffic Police Department of the Ministry of Internal Affairs provided information regarding the incident.
It was found that today, on February 7, at approximately 3:20 a.m., in the Shaikhantakhur district on Takhtapul street, due to a dispute and scuffle among several citizens, a "Gentra" car driver drove the car towards several citizens.
All citizens were handed over to the district internal affairs department, the car was placed in the penalty area, and preliminary investigation actions are being conducted by the Shaikhantakhur District Police Department, and a decision will be made regarding the incident.