Тошкентда машина ўғрисига нисбатан қонуний чора кўрилмоқда. Бу ҳақда пойтахт ИИББ матбуот хизмати хабар берди.
Қайд этилишича, 2024 йилнинг 29 июль куни Сергели тумани ИИО ФМБ навбатчилик қисмига автомашина олиб қочилгани ҳақида хабар келиб тушган. 28 ёшли Мatiz автомашинаси эгаси С.С. автомашина эшикларини қулфламай, калитни ўт олдиргичда қолдириб кетиши оқибатида, номаълум кимса унинг машинасини олиб қочган.
Мазкур ҳолат бўйича Жиноят кодексининг 267-моддаси 1-қисми (Транспорт воситасини олиб қочиш) билан жиноят иши қўзғатиган.
Кўрилган чора-тадбирлар натижасида, машина ўғриси 39 ёшли К.Ҳ. аниқланиб, ушланган. Унга нисбатан қамоққа олиш эҳтиёт чораси қўлланилди. Ҳозирда тергов ҳаракатлари давом этмоқда.

A video circulated showing a child clinging onto the back of a car in Surkhandarya.
Legal actions are being taken against a car thief in Tashkent. This was reported by the press service of the capital's Department of Internal Affairs here.
It is noted that on July 29, 2024, the Sergeli district's Department of Internal Affairs was notified about the theft of a car. A 28-year-old owner of the Matiz car, S.S., left the car doors unlocked and the key in the ignition, resulting in an unknown individual stealing his car.
A criminal case has been initiated under part 1 of Article 267 of the Criminal Code (Vehicle Theft) concerning this incident.
As a result of the measures taken, the car thief, a 39-year-old K.H., was identified and detained. Pre-trial detention has been applied as a precautionary measure against him. The investigation is currently ongoing.