Bosh prokuratura huzuridagi Departamentning Yangiariq tumani bo‘limi va boshqa idoralar hamkorligida o‘tkazilgan tadbirda fuqarolar B.B. va M.A. 50 dona “Gabaten” nomli kuchli ta’sir qiluvchi dori vositasini sotgan vaqtida ushlangan.
Shuningdek, Guliston shahrida o‘tkazilgan tezkor tadbirda fuqarolar U.S., A.G. va A.K. 46 dona “Zardeks” dori vositasini sotish jarayonida qo‘lga olingan.
Yana bir holatda, Uchtepa tumanida fuqaro S.A. boshqaruvidagi “Oniks” avtomashinasi ko‘zdan kechirilganda, uning salonida sotish maqsadida olib kelingan 930 dona kuchli ta’sir qiluvchi moddalar borligi aniqlanib, ashyoviy dalil sifatida olingan.
Mazkur holatlar yuzasidan Jinoyat kodeksi 251-1-moddasi bilan jinoyat ishlari qo‘zg‘atilib, tergov harakatlari davom etmoqda.
Jamiyat Bugun 05:29
'Abduqodir Husanovning transfer narxi 119 mln yevrogacha yetishi mumkin'ning rasmi
Abduqodir Husanovning transfer narxi 119 mln yevrogacha yetishi mumkin
FMInside skautlari Abduqodir Husanov qiymatini keskin oshirib baholadi.
'Toshkent metropoliteni yerusti halqa yo‘lida poyezdlar qatnovi 1 soatga uzaytirildi'ning rasmi
Jamiyat Bugun 02:46
Toshkent metropoliteni yerusti halqa yo‘lida poyezdlar qatnovi 1 soatga uzaytirildi
Bugundan boshlab Toshkent metropolitenining yerusti halqa yo‘li yo‘nalishida poyezdlar harakati har kuni soat 05:00 dan yo‘lga qo‘yiladi.

During an event conducted by the Department under the Prosecutor General's Office in cooperation with the Yangiarik district branch and other agencies, citizens B.B. and M.A. were apprehended while selling 50 units of a potent drug called "Gabaten."
Similarly, during an operational event in Gulistan city, citizens U.S., A.G., and A.K. were detained in the process of selling 46 units of the drug "Zardex."
In another case, when an "Onyx" car driven by citizen S.A. was inspected in the Uchtepa district, 930 units of potent substances brought for sale were found in its interior and seized as material evidence.
Criminal cases have been initiated regarding these incidents under Article 251-1 of the Criminal Code, and investigative actions are ongoing.