Qirg‘izistondan noqonuniy yo‘l bilan katta miqdordagi giyohvand moddani O‘zbekistonga olib kirishga urinish fosh etildi. Holat Marg‘ilon shahrida qayd etilgan. Davlat xavfsizlik xizmati IIV va Bojxona organlari bilan hamkorlikda o‘tkazgan tezkor tadbir davomida oldindan kuzatuvga olingan 1973 yilda tug‘ilgan, muqaddam sudlangan shaxs 24 kg 475 gramm “gashish” moddasini qabul qilib olgan vaqtida ashyoviy dalillar bilan ushlangan. Hozirda unga nisbatan jinoyat ishi qo‘zg‘atilgan va qamoqqa olish ehtiyot chorasi qo‘llanilgan. Tergov davomida jinoiy sheriklar aniqlanmoqda.
Ijtimoiy tarmoqlarda Farg‘ona viloyatida yashovchi fuqaroga yetarli darajada tibbiy yordam ko‘rsatilmagani yuzasidan murojaat tarqaldi.

An attempt was made to bring in more than 24 kilograms of "hashish" from a neighboring country.
An attempt to illegally bring a large amount of narcotics from Kyrgyzstan into Uzbekistan has been thwarted. The incident was recorded in the city of Margilan.
During an operational event conducted by the State Security Service in cooperation with the Ministry of Internal Affairs and customs authorities, a previously monitored individual, born in 1973 and with a prior criminal record, was apprehended with material evidence at the moment he was receiving 24 kg 475 grams of "hashish."
Currently, a criminal case has been initiated against him, and a pre-trial restraint measure of detention has been applied. During the investigation, accomplices in the crime are being identified.