Bayonotda ta'kidlanishicha, Eron barcha davlatlar, xususan qo'shni va musulmon mamlakatlarning suverenitetini hurmat qiladi.
Bosh shtab bu hodisani Isroil rejimi tomonidan Eronni ayblash va musulmon davlatlar o'rtasida munosabatlarni buzish maqsadida amalga oshirilgan harakat deb baholadi.
5 mart kuni Eron raketasi Ozarbayjonning Naxichevon Muxtor Respublikasi aeroportiga tushgan, yana bir dron maktab yaqiniga kelgan va evakuatsiya qilingan. Ozarbayjon Tashqi ishlar va Mudofaa vazirliklari keskin norozilik bildirgan, Prezident Ilhom Aliyev hujumni terroristik deb atagan.
O'zbekiston Tashqi ishlar vaziri Baxtiyor Saidov ham Ozarbayjon bilan telefon orqali muloqot qilib, vaziyatdan jiddiy xavotir bildirgan.

Image of 'Iran blamed Israel for the drone attack on Azerbaijan.'
The statement emphasized that Iran respects the sovereignty of all states, particularly neighboring and Muslim countries.
The General Staff assessed this incident as an action carried out by the Israeli regime with the aim of blaming Iran and disrupting relations among Muslim states.
On March 5, an Iranian rocket landed at the airport of the Nakhchivan Autonomous Republic of Azerbaijan, and another drone approached a school area, leading to an evacuation. The Ministries of Foreign Affairs and Defense of Azerbaijan expressed sharp disapproval, and President Ilham Aliyev called the attack terrorist.