Hozirda barcha holatlar yuzasidan jinoyat ishlari qoʻzgʻatilgan.
Toshkent, Qashqadaryo va Buxoro viloyatlarida yer ajratish va hujjatlarni rasmiylashtirish bilan bog‘liq noqonuniy bitimlar ustidan o‘tkazilgan tezkor tadbirlarda bir nechta shaxslar qo‘lga olindi.
Davlat xavfsizlik xizmati va Iqtisodiy jinoyatlarga qarshi kurashish departamenti hamkorligida o‘tkazilgan tadbirlarda bir nechta noqonuniy holatlar aniqlandi.
Ohangaron tumanidagi unitar korxona yuristi o‘z tanishlari orqali Nurafshon shahrida parrandachilik uchun ajratilgan 90 sotix yer maydonini 250 ming dollarga "sotib berishini" aytgan. Shuningdek, yerdagi kottejlarni qurishga ruxsat olib berishni va’da qilib, buning evaziga qo‘shimcha 30 ming dollar so‘ragan. U avans sifatida 40 ming dollar olayotganda qo‘lga olingan.
Qashqadaryoda esa gaz ta’minoti bo‘limi xodimi davlat zaxirasidagi 1 gektar yerni 500 million so‘mga sotishga kelishib, oldindan 20 ming dollar olganida ushlangan.
Boshqa holatda, Buxoroda maklerlik bilan shug‘ullanuvi, ilgari sudlangan shaxs 1 250 kvadrat metrli ko‘chmas mulk toifasini o‘zgartirib berish evaziga 14 ming dollar talab qilgani uchun qo‘lga olingan.
Hozirda barcha holatlar yuzasidan jinoyat ishlari qo‘zg‘atilgan. Tergov harakatlari davom etmoqda, shuningdek, ishga aloqador boshqa shaxslar ham aniqdanmoqda.
'Oʻzbekiston Rossiya makaron mahsulotlari importini oshirdi'ning rasmi
Jamiyat Bugun 17:57
Oʻzbekiston Rossiya makaron mahsulotlari importini oshirdi
Rossiya 2025 yilning yanvar–sentabr oylarida makaron mahsulotlari eksportini 21 foizga oshirdi.
'Toshkentda avtobusda voyaga yetmagan qizga shilqimlik qilgan erkak 5 sutkaga qamaldi.'ning rasmi
Jamiyat Bugun 17:25
Toshkentda avtobusda voyaga yetmagan qizga shilqimlik qilgan erkak 5 sutkaga qamaldi.
Jabralanuvchi hodisani telefoniga suratga olgan va sudda erkak o‘z aybini tan olmagan.
'O‘zbekistonda qurilish chiqindilarini qayta ishlashda yangi tartib joriy etiladi'ning rasmi
Jamiyat Bugun 16:12
O‘zbekistonda qurilish chiqindilarini qayta ishlashda yangi tartib joriy etiladi
2026 йил 1 июндан бошлаб Ўзбекистонда қурилиш чиқиндиларини қайта ишлаш, такрорий фойдаланиш ёки утилизация қилишнинг янги тартиби ишга туширилади.
'Toshkent havosida mayda zarrachalar me’yordan oshib ketmadi'ning rasmi
Toshkent havosida mayda zarrachalar me’yordan oshib ketmadi
Ma'lumotlariga ko'ra, poytaxt atmosferasi barqaror holatda.
'Oʻzbekistonliklar Yaponiyada qurilish sohasida ishlashi mumkin'ning rasmi
Jamiyat Bugun 12:39
Oʻzbekistonliklar Yaponiyada qurilish sohasida ishlashi mumkin
700 nafar nomzod uchun onlayn tanlovlar boshlanadi.
'Shavkat Mirziyoyev 615 nafar mahkumni afv etdi'ning rasmi
Shavkat Mirziyoyev 615 nafar mahkumni afv etdi
Ўзбекистон Республикаси Конституциясининг 33 йиллиги муносабати билан инсонпарварлик сиёсати доирасида 615 нафар маҳкумга афв ажратилган

Corruption schemes related to the selection of jurors have been exposed.
Several individuals were detained during rapid operations targeting illegal deals related to land allocation and document formalization in the Tashkent, Kashkadarya, and Bukhara regions.
Operations conducted in collaboration with the State Security Service and the Department for Combating Economic Crimes uncovered several illegal cases.
The lawyer of a unitary enterprise in the Ohangaron district told his acquaintances that he could "sell" a 90-sotyk land plot allocated for poultry farming in the city of Nurafshon for 250 thousand dollars. He also promised to obtain permission for the construction of cottages on the land, demanding an additional 30 thousand dollars in return. He was apprehended while receiving 40 thousand dollars as an advance payment.
In Kashkadarya, an employee of the gas supply department was caught after agreeing to sell a 1-hectare plot of state reserve land for 500 million soums and receiving 20 thousand dollars upfront.
In another case, in Bukhara, an individual engaged in brokerage and previously convicted was detained for demanding 14 thousand dollars in exchange for changing the category of a 1,250 square meter immovable property.
Criminal cases have now been initiated regarding all these incidents. Investigative actions are ongoing, and other persons connected to the cases are also being identified.
Image of 'Uzbekistan increased the import of Russian pasta products.'
Society Today 17:57
Uzbekistan increased the import of Russian pasta products.
Russia increased pasta exports by 21 percent in the period from January to September 2025.
Image of 'In Tashkent, a man who harassed a girl who did not give up her seat on a bus was detained for 5 days.'
In Tashkent, a man who harassed a girl who did not give up her seat on a bus was detained for 5 days.
The man who filmed the gill incident on his phone did not admit his guilt in court.
Image of 'In Uzbekistan, a new procedure for processing construction waste will be introduced.'
Society Today 16:12
In Uzbekistan, a new procedure for processing construction waste will be introduced.
Starting from June 1, 2026, a new procedure for the processing, reuse, or disposal of construction waste will be introduced in Uzbekistan.
Image of 'The concentration of fine particles in Tashkent's air did not exceed the norm.'
The concentration of fine particles in Tashkent's air did not exceed the norm.
According to the information, the capital's atmosphere is in a stable condition.
Society Today 12:39
Image of 'Shavkat Mirziyoyev pardoned 615 convicts.'
Shavkat Mirziyoyev pardoned 615 convicts.
On the occasion of the 33rd anniversary of the Constitution of the Republic of Uzbekistan, 615 convicts have been pardoned within the framework of the humanitarian policy.