Mirziyoyev va Li Jje Myon Nyu-Yorkda uchrashdi
23 sentabr kuni Prezident Shavkat Mirziyoyev Nyu-York shahrida BMT Bosh Assambleyasi doirasida Koreya Respublikasi Prezidenti Li Chje Myon bilan uchrashuv o‘tkazdi. Suhbatda ikki davlat o‘rtasidagi ko‘p qirrali hamkorlik va uzoq muddatli dasturlar muhokama qilindi.
Uchrashuvda savdo ko‘rsatkichlari barqaror oshib borayotgani, Koreya investitsiyalari hajmi 8 milliard dollardan oshgani ta’kidlandi. Shuningdek, oliy va professional ta’lim muassasalaridagi qo‘shma tashabbuslar, texnologiya va sanoat sherikligi dasturini ishlab chiqish yuzasidan kelishuvga erishildi.
Shu bilan birga, “Markaziy Osiyo – Koreya” formatidagi mintaqaviy hamkorlik masalalari ko‘rib chiqildi. Prezident Mirziyoyev Li Chje Myonni O‘zbekistonga davlat tashrifi bilan kelishga taklif etdi.

On September 23, President Shavkat Mirziyoyev held a meeting with the President of the Republic of Korea, Lee Jae-myung, in New York City on the sidelines of the UN General Assembly. The conversation discussed multifaceted cooperation between the two countries and long-term programs.
The meeting highlighted the steady growth of trade indicators and that the volume of Korean investments has exceeded 8 billion dollars. Furthermore, an agreement was reached on joint initiatives in higher and professional educational institutions and on developing a program for technological and industrial partnership.
In addition, issues of regional cooperation in the "Central Asia - Korea" format were reviewed. President Mirziyoyev invited Lee Jae-myung to visit Uzbekistan on a state visit.