Bekoboddа MIB xodimi pora bilan ushlаndi
Toshkent viloyatida Milliy xavfsizlik xizmati va viloyat prokuraturasi tomonidan o‘tkazilgan tezkor tadbir davomida Bekobod shahar MIB davlat ijrochisi 13 million so‘m pora olayotgan paytda qo‘lga olindi.
Aniqlanishicha, u aliment qarzdorligi sababli qo‘yilgan xorijga chiqish taqiqini olib tashlash evaziga fuqarodan jami 20 million so‘m so‘ragan. U ilgariroq 450 dollar va 1,3 million so‘m ham olgan.
Sud hukmiga ko‘ra, jinoyatchi Jinoyat kodeksining tegishli moddalari bilan aybdor deb topilib, 6 yilga ozodlikdan mahrum etildi. Shuningdek, u 2 yil davomida davlat xizmatida ishlash huquqidan mahrum qilindi.

During an expedited operation conducted by the National Security Service and the regional prosecutor's office in Tashkent region, a state executor of the Bektabad city MIB was caught red-handed while receiving a bribe of 13 million soums.
It was revealed that he had demanded a total of 20 million soums from a citizen in exchange for lifting a travel ban imposed due to alimony debt. Previously, he had also taken $450 and 1.3 million soums.
According to the court's verdict, the criminal was found guilty under the relevant articles of the Criminal Code and sentenced to 6 years of imprisonment. Additionally, he was deprived of the right to work in state service for 2 years.