Rossiya Qurolli Kuchlari 4 iyulga o‘tar kechasi Ukraina hududiga keng ko‘lamli hujum uyushtirdi. Kiyev shahri asosiy nishonga aylangan.
Ukraina rasmiylariga ko‘ra, poytaxtga uyushtirilgan raketa va dron zarbalari natijasida 23 kishi jarohat olgan, ulardan 14 nafari shifoxonaga yotqizilgan.
Jabrlanganlar orasida 10 yoshli qiz bola ham bor, deya ma’lum qildi Ukraina ichki ishlar vaziri Igor Klimenko.
Nimalar zararlangan?
— Svitoshinskiy tumanida 14 qavatli uyning yuqori qismiga zarba tegib, yong‘in kelib chiqqan.
— Solomenskiy tumanidagi 5 qavatli uy qisman vayron bo‘lgan.
— 7 qavatli binoning tom qismida esa 2000 kv.m.da yong‘in yuzaga kelgan.
— Dneprovskiy va Shevchenkovskiy tumanlarida dron bo‘laklari uy-joylarga tushgan.
Hujum tafsilotlari:
Ukraina havo kuchlari ma’lumotiga ko‘ra, Rossiya tomoni bu safar 539 ta dron (zarba va chalg‘ituvchi) hamda 11 ta raketadan foydalangan. Ulardan 476 ta dron va 2 ta “Iskander-K” raketasi urib tushirilgan.
Hujum natijasida 8 ta manzilda bevosita zarba, 33 joyda esa dron bo‘laklari tushgan.
Voqea bo‘yicha surishtiruv ishlari davom etmoqda. Shahar bo‘ylab infratuzilma va ijtimoiy obyektlar zarar ko‘rgan.

Russia targeted Ukraine again.
The Armed Forces of Russia launched a widespread attack on Ukrainian territory on the night of July 4th. The city of Kyiv became the primary target.
According to Ukrainian officials, the missile and drone strikes on the capital resulted in 23 people being injured, with 14 of them hospitalized.
Among the injured is a 10-year-old girl, reported Ukraine's Minister of Internal Affairs, Igor Klimenko.
What was damaged?
— The top of a 14-story building in the Sviatoshynskyi district was hit, causing a fire.
— A 5-story building in the Solomenskyi district was partially destroyed.
— The roof of a 7-story building caught fire over an area of 2000 sq.m.
— Drone debris fell on residential areas in the Dnipro and Shevchenkivskyi districts.
Details of the attack:
According to the Ukrainian Air Forces, this time Russia used 539 drones (attack and decoy) and 11 missiles. Of these, 476 drones and 2 "Iskander-K" missiles were shot down.
The attack resulted in direct hits at 8 locations, while drone debris fell in 33 places.
Investigations regarding the incident are ongoing. Infrastructure and social facilities across the city were damaged.