Ma’lumotlarga ko‘ra, 7-sinf o‘quvchisi J.G. sochini oldirish haqida maktab ma’muriyati tomonidan bir necha bor ogohlantirilganiga qaramay, maktab ichki tartib-qoidalariga bo‘ysunmagan holda sochlari o‘sgan holda kelishni davom ettirgan. 2025 yil 27 aprel kuni o‘quvchining ota-onasi maktabga chaqirtirilgan va ular bilan tushuntirish ishlari olib borilgan. Suhbat davomida o‘quvchining ota-onasi tomonidan ertaga farzandi maktabga sochi olingan holda kelishi, aks holda uning sochini olishga og‘zaki rozilik bildirishgan.
Ertasiga, ya’ni, 28 aprel kuni o‘quvchi J.G. maktabga sochining ikki yon tomoni olingani, lekin oldi tomoni olinmagan holda kelganligi ma’lum bo‘lgan. Shundan so‘ng, maktab direktori D.M. taekwondo murabbiyi D.A. ga o‘quvchi J.G. ning sochini olish bo‘yicha topshiriq bergan.
Bundan norozi bo‘lgan o‘quvchining ota-onasi joriy yilning 29 aprel kuni maktabga shikoyat qilib kelishgan. Shu kuni maktab direktori D.M., maktab psixologi M.F., taekvondo murabbiyi D.A. lar o‘quvchi J.G. ning uyiga borib, sodir bo‘lgan holat yuzasidan o‘quvchi va uning ota-onasidan uzr so‘ragan. Maktab psixologi tomonidan o‘quvchi J.G. bilan suhbat o‘tkazilgan.

The Preschool and School Education Department expressed its position on the situation.
It is reported that the incident occurred on April 28, 2025, at the "Sharjah school" private school.
According to the information, a 7th-grade student, J.G., continued to come to school with long hair despite being warned several times by the school administration about cutting his hair, not complying with the school's internal rules and regulations. On April 27, 2025, the student's parents were called to the school and a meeting was held to explain the situation. During the conversation, the student's parents verbally agreed that their child would come to school the next day with his hair cut, or otherwise, they consented to have it cut.
The next day, on April 28, it was found that the student J.G. came to school with the sides of his hair cut, but not the front. Subsequently, the school director D.M. gave instructions to the taekwondo coach D.A. to cut J.G.'s hair.
The student's parents, discontented with this, filed a complaint at the school on April 29 of the current year. On the same day, the school director D.M., the school psychologist M.F., and the taekwondo coach D.A. visited the student J.G.'s home and apologized to the student and his parents for the incident. A conversation was held with the student J.G. by the school psychologist.