Joriy yilning 20 sentyabr kuni Iqtisodiyot va moliya vazirligi rahbariyati hamda Turkiyaning “Onur Group” kompaniyasining Moldova va Ruminiya davlatlaridagi loyihalar bo‘yicha direktori Bulent Tatar o‘rtasida uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuv davomida kompaniyaning qurilish va muhandislik sohalaridagi faoliyati, xususan, ko‘prik, tonnel, to‘g‘on, aeroport, tramvay va temir yo‘llar qurilishi, shuningdek, shahar infratuzilmasi bilan bog‘liq loyihalarni amalga oshirish tajribasi xususida ma’lumotlar taqdim etildi.
Xususan, DXSH asosida 4P12 “Bektemir sh. – Chirchiq sh. – G‘azalkent sh.– Chorbog‘ qo‘rg‘oni” avtomobil yo‘lining 6–77 km qismini asfalt-beton qoplama bilan rekonstruksiya qilib, pullik yo‘lga o‘tkazish loyihasi yuzasidan muzokaralar olib borildi.
Ma’lumot uchun keltirilishicha, loyiha joriy yilning 18 sentyabr kuni “Onur Group” kompaniyasi ekspertlari, Iqtisodiyot va moliya vazirligi hamda Avtomobil yo‘llari qo‘mitasi xodimlari ishtirokida joyiga chiqqan holda o‘rganilgan.
Uchrashuv yakunida tomonlar loyihani amalga oshirish bo‘yicha tegishli hujjatlarni tayyorlash va uni amalga oshirish bo‘yicha keyingi qadamlarni belgilab olish yuzasidan kelishuvga erishdi.

A section of the road leading to Chorvoq will be toll.
On September 20 of the current year, a meeting took place between the leadership of the Ministry of Economy and Finance and the Director for Projects in Moldova and Romania of the "Onur Group" company, Bulent Tatar. took place.
During the meeting, information was presented about the company's activities in the fields of construction and engineering, in particular, the construction of bridges, tunnels, dams, airports, trams, and railways, as well as the experience of implementing projects related to urban infrastructure.
In particular, negotiations were held on the project of reconstructing the 6-77 km section of the “Bektemir city – Chirchiq city – Gazalkent city – Chorbog fortress” highway with an asphalt-concrete pavement and transitioning it to a toll road based on a PPP model 4P12.
For your information, the project was studied on site on September 18 of the current year by the experts of the "Onur Group" company, employees of the Ministry of Economy and Finance, and the Automobile Roads Committee.
At the conclusion of the meeting, the parties reached an agreement on preparing the relevant documents for implementing the project and defining the next steps for its implementation.