"Toshkent metropoliteni"ning ma’lum qilishicha, holat joriy yilning 16 sentyabr kuni soat 13:23 lar atrofida “O‘zbekiston” yo‘nalishining “Beruniy" bekatida sodir bo‘lgan. Ushbu yo‘nalishda harakatlanishi lozim bo‘lgan 33-sonli harakat tarkibida texnik nosozlik holati kuzatilgan.
Shu boisdan, belgilangan yo‘riqnomaga asosan, elektropoyezd mashinisti tomonidan tezkor ko‘rilgan chora-tadbirlar natijasida harakat tarkibidagi nosozlik 5 daqiqa ichida bararaf etilgan va harakat tarkibi faoliyati qayta tiklangan.
Qayd etilishicha, hozirgi vaqtda yo‘nalishdagi poyezdlar belgilangan jadvalga asosan harakatlanmoqda.

Videos and photo facts reflecting the significant congestion at one of the Tashkent metro stations spread on social networks
According to "Tashkent Metro", the incident occurred around 13:23 on September 16th of this year at the "Beruniy" station on the “Uzbekistan” line. A technical malfunction was observed in the 33rd movement composition that was supposed to operate on this route.
Therefore, based on the established instructions, the electric train driver promptly took measures which resulted in the malfunction being eliminated within 5 minutes, and the operation of the movement composition was restored.
It is noted that currently, the trains on the route are operating according to the scheduled timetable.