Majburiy ijro byurosi Yangi Namangan tuman bo‘limi ish yurituvidagi yo‘q qilish bilan bog‘liq hujjat ijrosini ta’minlash maqsadida 2 juft qalbaki transport vositasi davlat raqami hamda 8 turdagi 33 dona alkogol mahsulotlari yo‘q qilindi. Bu haqida MIB Axborot xizmati xabar bermoqda.
Aniqlanishicha, mazkur mahsulotlar Namangan xalqaro aeroporti va Pop chegara bojxona postida o‘tkazilgan tadbir davomida ashyoviy dalil sifatida to‘xtatib qolingan. Jumladan, bitta holatda fuqaro I.N tomonidan Rossiya Federatsiyasida qalbaki usulda tayyorlangan transport davlat raqamini olib kirishga uringanda Namangan xalqaro aeroportida ushlab qolingan. Yana 4 ta holatda esa xorijda ishlab chiqarilgan 33 turdagi viski, aroq, konyak, vino mahsulotlari chegara maskanlarida to‘xtatib qolingan.
Sudning hal qiluv qaroriga ko‘ra, mazkur to‘xtatib qolingan mahsulotlarni tegishli tartibda yo‘q qilib belgilangan. O‘tkazilgan navbatdagi tadbir davomida "Bojxona servis" davlat muassasasi Namangan viloyati bo‘limida saqlanayotgan mahsulotlar sindirish va to‘kib tashlash yo‘li orqali yo‘q qilindi.
Umuman olganda, joriy yilning o‘tgan davomida, Byuroning Namangan shahar va tumanlar bo‘limlari ish yurituviga qiymati 64,7 mln. so‘mlik alkogol mahsulotlarini yo‘q qilish bilan bog‘liq hujjatlar kelib tushgan hamda ijrosi amalda tamomlangan.

The Enforcement Bureau's New Namangan district division has destroyed 2 pairs of counterfeit vehicle license plates and 33 bottles of 8 types of alcoholic beverages as part of the execution of documents related to elimination in its proceedings. The Information Service of the MIB reports about this.
It was found that these products were seized as physical evidence during an operation conducted at the Namangan International Airport and the Pop border customs post. Specifically, in one instance, a citizen I.N was caught at the Namangan International Airport trying to smuggle in a counterfeit vehicle license plate made in the Russian Federation. In another 4 instances, 33 types of imported whiskies, brandies, vodkas, and wines were stopped at border locations.
According to the court's decisive verdict, these seized products were ordered to be destroyed in accordance with the law. During the subsequent operation, the products stored at the "Customs Service" state institution of Namangan region were destroyed by crushing and pouring out.
Overall, during the past year, the Bureau's Namangan city and district divisions have received and completed documents related to the destruction of alcoholic products valued at 64.7 million sum.