Қуроллар ва ўқ-дорилар муомаласи устидан назорат кучайтирилди
Мазкур чоралар давлат назоратини кучайтириш ва жамоат хавфсизлигини таъминлашда ўз самарасини бермоқда.
'Қуроллар ва ўқ-дорилар муомаласи устидан назорат кучайтирилди'ning rasmi
Ички ишлар ва божхона органлари томонидан жорий йил бошидан буён 207 та ўқотар қуроллар билан боғлиқ ҳолат аниқланди, шунингдек аҳоли ўз ихтиёри билан 120 та қурол топширди.
Давлат органлари олиб борган тизимли профилактик ва тезкор тадбирлар самарасида Қорақалпоғистон, Тошкент, Бухоро ва Қашқадарё вилоятларида энг кўп ҳолатлар қайд этилди.
Шунингдек, тадбирлар давомида 242 та пневматик қурол ва 5 271 дона ўқ-дорилар аниқланди, божхона органлари эса 28 та қонунбузилиш ҳолатини ва 1,27 кг портловчи моддаларни ушлаб қолди.
'Амударёдаги қамишзорлар режалаштирилган тартибда ёқилмоқда'ning rasmi
Жамият Бугун 07:42
Амударёдаги қамишзорлар режалаштирилган тартибда ёқилмоқда
Ўзбекистон ва Афғонистон чегарасидаги кичик оролчалардаги қамишзорлар юқумли касалликлар тарқалишини олдини олиш мақсадида мутасадди идоралар назорати остида ёқилмоқда.
'Ўзбекистонда масжидлар орқали фавқулодда вазиятлар ҳақида огоҳлантириш тизими жорий этилди'ning rasmi
Жамият Бугун 06:58
Ўзбекистонда масжидлар орқали фавқулодда вазиятлар ҳақида огоҳлантириш тизими жорий этилди
Мамлакат бўйлаб 272 та масжидга махсус огоҳлантириш ускуналари ўрнатилди. Тизим 6,5 миллион аҳолини қамраб олади ва алоқа ёки электр узилганда ҳам ишлайди.
'Истанбулда гиёҳванд моддалар иши бўйича 14 нафар таниқли шахс ҳибсга олинди'ning rasmi
Жамият Бугун 06:43
Истанбулда гиёҳванд моддалар иши бўйича 14 нафар таниқли шахс ҳибсга олинди
Ҳибсга олиш учун буйруқ берилган шахслар орасида Ҳакан Сабанжи, Ҳанде Эрчел, Гузиде Аксой каби машурлар бор.
'Сифати кафолатланмаган дори воситалари савдоси фош этилди'ning rasmi
Жамият Бугун 06:00
Сифати кафолатланмаган дори воситалари савдоси фош этилди
Тошкент вилояти ва пойтахтда олиб борилган текширувлар натижасида яроқлилик муддати тугаган ва ноқонуний дори воситалари аниқланди
'Тошкент вилоятида уч киши ис газидан заҳарланиб вафот этди'ning rasmi
Жамият Бугун 04:36
Тошкент вилоятида уч киши ис газидан заҳарланиб вафот этди
Ўрта Чирчиқдаги хонадонда ис гази оқибатида уч нафар фуқаро, шу жумладан 14 ёшли бола, ҳалок бўлди.
'Ливан Эрон элчисини “персона нон грата” деб эълон қилди'ning rasmi
Жамият Бугун 04:00
Ливан Эрон элчисини “персона нон грата” деб эълон қилди
Ливан расмийлари Эроннинг Байрутдаги элчисини мамлакатдан чиқаришга қарор қилди. Дипломатга мамлакатни тарк этиш учун бир неча кун муҳлат берилган.

Since the beginning of this year, internal affairs and customs authorities have identified 207 cases related to firearms, and the population voluntarily surrendered 120 weapons.
As a result of systematic preventive and prompt measures taken by state authorities, the highest number of cases were recorded in Karakalpakstan, Tashkent, Bukhara, and Kashkadarya regions.
Furthermore, during the measures, 242 pneumatic weapons and 5,271 units of ammunition were identified, while customs authorities detained 28 cases of legal violations and 1.27 kg of explosive substances.
These measures are proving effective in strengthening state control and ensuring public safety.
Society Today 04:00
Image of 'Shavkat Mirziyoyev was presented with a 6,000-hectare construction megaproject in Yangi Tashkent, designed for 2 million residents.'
Society Today 02:34
Shavkat Mirziyoyev was presented with a 6,000-hectare construction megaproject in Yangi Tashkent, designed for 2 million residents.
President Shavkat Mirziyoyev was presented with the project of the "Great Silk Road" complex planned to be implemented in the territory of the New Tashkent city.
Image of 'A 55,000-seat stadium is being built in New Tashkent.'
Society 24.03.2026 14:06
A 55,000-seat stadium is being built in New Tashkent.
President Shavkat Mirziyoyev familiarized himself with the construction of a modern football stadium being built in Yangi Tashkent.