Афғонистондаги зилзила қурбонлари сони 800 дан ортди
Афғонистон шарқида 6 баллик кучли зилзила содир бўлиб, 800 дан ортиқ одам ҳалок бўлди, дея хабар берди мамлакатнинг соғлиқни сақлаш вазирлиги. Тахминан 2800 киши тан жароҳати олган.
Зилзиланинг маркази Кнар вилоятида жойлашган бўлиб, бу ҳудуд энг кўп зарар кўрган. Мобил алоқа узилган ва инфратузилма жиддий зарарлангани туфайли айрим қишлоқларга қутқарувчилар ҳали ҳам етиб бора олмаяпти.
Расмийлар қурбонлар сони ортиши мумкинлигини билдирмоқда. Реутерс агентлиги ёзишича, ҳар бир қишлоқда ўнлаб одам ҳалок бўлган бўлиши мумкин. Аввалроқ 600 дан ортиқ қурбон ҳақида хабар берилган эди.

A 6-magnitude strong earthquake occurred in eastern Afghanistan, killing more than 800 people, according to the country's Ministry of Public Health. Approximately 2,800 people have been injured.
The epicenter of the earthquake was located in Kunar province, which is the worst affected area. Rescue workers have not yet been able to reach some villages due to disrupted mobile communications and severely damaged infrastructure.
Officials have indicated that the death toll may rise. According to Reuters, dozens of people may have been killed in each village. Earlier, it was reported that there were more than 600 casualties.