Латвияга ишга жўнатишни ваъда қилган фирибгар қўлга олинди
Тошкент вилояти, Ангрен шаҳрида фуқаро Б.Н. 3 нафар фуқарони ишга жойлаштириш баҳонасида алдаб, улардан жами 8 250 АҚШ доллари талаб қилган.
У ўзининг "танишлари" орқали Латвияга ишчи виза олиб бераман деб ваъда берган ва олдиндан 2 100 долларни олган пайтда ҳуқуқни муҳофаза қилувчи органлар томонидан ашёвий далиллар билан ушланган.
Ҳозирда ушбу ҳолат юзасидан Жиноят кодексининг 168-моддаси (фирибгарлик) ва 28, 211-моддаси (пора бериш) бўйича жиноят иши қўзғатилиб, тергов ҳаракатлари олиб борилмоқда.

A fraudster who promised employment in Latvia has been apprehended.
In Tashkent region, Angren city, citizen B.N. deceived 3 citizens under the pretext of providing them with employment, demanding a total of 8,250 US dollars from them.
He promised to arrange work visas to Latvia through his "acquaintances," took an advance payment of 2,100 dollars, and was caught by law enforcement agencies with material evidence.
Currently, a criminal case has been initiated under Article 168 (fraud) and Articles 28, 211 (bribery) of the Criminal Code regarding this incident, and investigative actions are being carried out.