Қирғизистондаги 18 ёшли йигит “аваря” ортидан ҳалок бўлди.
Фарғона вилояти ЙҲХБ матбуот хизматининг маълум қилишича, воқеа 21 июль куни Сўх туманида яшовчи вояга етмаган, 2007 йилда туғилган С.С. Nexia-3 автомашинасини Сўх—Риштон автомобиль йўлининг Қирғизистон Республикаси Боткен вилояти Бужай айили ҳудудида ҳайдаб кетаётиб руль бошқарувини йўқотиши натижасида жарликка ағдарилиб кетган.
ЙТҲ оқибатда ҳайдовчи С.С. тан жароҳати олиб, ҳодиса жойида вафот этган.
Мазкур ҳолат юзасидан Жиноят кодексининг 266-моддаси 2-қисми (транспорт воситалари ҳаракати ёки улардан фойдаланиш хавфсизлиги қоидаларини бузиш одам ўлимига сабаб бўлиши) билан жиноят иши қўзғатилган.
“Ҳурматли фуқаролар, вояга етмаган ва тажрибасиз фарзандларингизга автомобиль калитини ишониб топширманг”, — дея огоҳликка чақирди Фарғона вилояти ЙҲХБ матбуот хизмати.

According to the press service of the Fergana Regional Department of Internal Affairs, the incident occurred on July 21 when S.S., a minor born in 2007 residing in the Sokh district, lost control of his Nexia-3 car while driving on the Sokh–Rishton highway in the territory of the Bozai village of the Batken region of the Kyrgyz Republic, causing the vehicle to overturn into a ravine.
As a result, the driver S.S. sustained fatal injuries and died at the scene.
In connection with this incident, a criminal case has been initiated under Part 2 of Article 266 of the Criminal Code (violation of traffic safety rules or vehicle operation rules resulting in human death).
"Dear citizens, do not entrust car keys to your underage and inexperienced children," warned the press service of the Fergana Regional Department of Internal Affairs.