АҚШ ва Европа Россияга қарши босимни кучайтирар экан, НАТО бош котиби Марк Рутте Хитой, Ҳиндистон ва Бразилияни огоҳлантирди.
Унга кўра, бу давлатлар Россия билан савдо алоқаларини давом эттирар экан, АҚШнинг иккиламчи санкциялари билан тўқнаш келиш эҳтимоли бор.
“Мен ушбу уч давлатга мурожаат қиламан: бу ҳақида жиддий ўйлаб кўришингиз керак. Акс ҳолда, бу сизга жуда катта зарар етказиши мумкин,” — дейди Rette.
Ушбу баёнот Ғарбнинг стратегик иттифоқдошлари томонидан Россияга босимни глобал даражада кучайтириш ҳаракати сифатида баҳоланмоқда.

As the US and Europe increase pressure on Russia, NATO Secretary General Mark Rutte warned China, India, and Brazil.
According to him, if these countries continue trade relations with Russia, they may face secondary sanctions from the US.
"I appeal to these three countries: you need to seriously consider this. Otherwise, it could cause you significant harm," said Rutte.
This statement is being interpreted as part of the West's efforts to globally intensify pressure on Russia with the help of strategic allies.