Лавров: Россия санкцияларга бардош берган ва бермоқда
Россия Ташқи ишлар вазири Сергей Лавров Ғарб босими ва Трампнинг баёнотларига изоҳ берди. Унинг сўзларига кўра, Россия санкцияларга нафақат чидаб келмоқда, балки янгиларига ҳам бардош бера олади.
“Кечаги кун 50-кун эди, ундан олдин 24 соат, ундан аввал эса 100 кун… биз буларнинг барчасини бошдан ўтказганмиз,” — деди Лавров, АҚШ президенти Дональд Трампнинг Россияга нисбатан таҳдидли баёнотларига муносабат билдириб.
Лавровнинг қайд этишича, Россиянинг савдо ҳамкорлари Трампнинг баёнотларидан чўчимаяпти ва ўз мажбуриятларидан воз кечишни режалаштирмаяпти.
Лавровнинг бу баёноти АҚШдаги сайловлар фонида Россияга нисбатан халқаро босим ва эҳтимолий санкциялар мавзуси яна кун тартибига чиққан бир пайтда янгради.

Russian Foreign Minister Sergey Lavrov commented on Western pressure and Trump's statements. According to him, Russia not only endures sanctions but can also withstand new ones.
“Yesterday was the 50th day, before that 24 hours, and before that 100 days... we have gone through all of this,” — said Lavrov, responding to the threatening statements by U.S. President Donald Trump regarding Russia.
According to Lavrov, Russia's trade partners are not deterred by Trump's statements and are not planning to abandon their obligations.
Lavrov's statement came at a time when, against the backdrop of elections in the U.S., the topic of international pressure on Russia and possible sanctions has once again come to the forefront.