1 июлдан бошлаб бирорта товар экспортига чеклов бўлмаслиги эълон қилинди
Фақат 86 та товар гуруҳига кирган хомашё ва ижтимоий аҳамияти юқори маҳсулотларга нисбатан экспорт божлари жорий қилинади.
'1 июлдан бошлаб бирорта товар экспортига чеклов бўлмаслиги эълон қилинди'ning rasmi
Президент бошчилигида ўтказилаётган йиғилишда қиммат бозорларда талаб юқори бўлган айрим товарлар экспортига чеклов қўйилгани учун кўплаб имкониятлар қўлдан бой берилаётгани қайд этилди.
Бу тадбиркорларимиз учун янги имконият экани таъкидланди.
"Бир нарсани аниқ тушуниш керак. Агар тадбиркорлар қиммат бозорларга ишласа, уларда маҳсулотни кўпайтириш, сифатни яхшилашга интилиш, иштиёқ ортади, манфаат бўлади",
— деди Президент.
'Энди Ўзбекистонда дафн этиш ишларини рўйхатга олиш рақамлаштирилади'ning rasmi
Энди Ўзбекистонда дафн этиш ишларини рўйхатга олиш рақамлаштирилади
2026 йил 1 мартдан бошлаб вафот этган шахснинг ўлими қайд этилгандан сўнг, унинг эри ёки хотини, ота-онаси, фарзандларининг my.gov.uzʼдаги шахсий кабинетига ўлим қайд этилгани ҳақида QR-кодли маълумотнома бепул юборилади.

Beginning July 1, it was announced that there would be no restrictions on the export of any goods.
Export duties will only be implemented on raw materials and products of high social significance that fall into 86 commodity groups.
Image of 'Beginning July 1, it was announced that there would be no restrictions on the export of any goods.'
It was noted in the meeting chaired by the President that many opportunities are being lost due to restrictions placed on the export of certain goods that have high demand in expensive markets noted.
Export duties will be imposed only on 86 groups of raw materials and products of high social importance.
This was emphasized as a new opportunity for our entrepreneurs.
"One thing must be clearly understood. If entrepreneurs work in expensive markets, they will have the incentive to increase production, improve quality, and gain benefits,"