Жиззахда ИЖҚКД катта тезкор вакили пора олиб қўлга тушди
У интерактив доскаларни давлат муассасасига қиммат нархда сотишга ёрдам бериш эвазига тадбиркордан 85 млн сўм талаб қилганликда гумонланмоқда.
'Жиззахда ИЖҚКД катта тезкор вакили пора олиб қўлга тушди'ning rasmi
Жиззах вилоятида Иқтисодий жиноятларга қарши курашиш департаментининг Пахтакор туман бўлими катта тезкор вакилига нисбатан жиноят иши қўзғатилди. Бу ҳақда Давлат хавфсизлик хизмати хабар берди.
Маълум қилинишича, департамент ходими 1989 йилда туғилган, муқаддам судланган таниши билан тил бириктириб, техника таъминоти билан шуғулланувчи МЧЖ раҳбарининг ишончига кирган. Улар Жиззах шаҳар мактабгача ва мактаб таълими бўлими билан интерактив доскаларни харид қилиш бўйича электрон тендерда ғолиб чиқаришни ваъда қилган.
Бунинг эвазига тадбиркордан 85 млн сўм талаб қилинган. Тергов маълумотларига кўра, аслида 15,2 млн сўмлик интерактив доскаларни давлат муассасасига 25 млн сўмдан сотиш режалаштирилган.
ДХХ ва прокуратура ходимлари ҳамкорлигида ўтказилган тезкор тадбирда аввал 1989 йилда туғилган шахс 85 млн сўмни олган вақтида ушланган. Кейинчалик унинг 30 млн сўмини департамент ходими мактаб директори билан бирга олган пайтда ашёвий далиллар билан қўлга олинган.
Ҳолат юзасидан Жиззах вилояти прокуратураси томонидан Ўзбекистон Жиноят кодекси 168-моддаси билан жиноят иши қўзғатилиб, гумонланувчиларга нисбатан қамоқ эҳтиёт чораси қўлланди. Тергов ҳаракатлари давом этмоқда.
'200 км/соатдан ортиқ тезликда юриб, ижтимоий тармоқда мақтанган йигитлар 15 суткага қамалди'ning rasmi
Жамият Бугун 15:47
200 км/соатдан ортиқ тезликда юриб, ижтимоий тармоқда мақтанган йигитлар 15 суткага қамалди
Йўл ҳаракати қоидаларини қўпол равишда бузиб, автомобилни 200 км/соатдан ортиқ тезликда бошқарган йигитлар қонун олдида жавоб берди.
Жамият Бугун 13:55
'Андижонда аёлни “самосуд” қилиб, сочларини олишди'ning rasmi
Андижонда аёлни “самосуд” қилиб, сочларини олишди
Ҳолат юзасидан Жиноят кодексининг 137-моддаси 2-қисми “в” банди билан жиноят иши қўзғатилган.
'Мирзо Улуғбек туманидаги кўп қаватли уйда ёнғин содир бўлди'ning rasmi
Мирзо Улуғбек туманидаги кўп қаватли уйда ёнғин содир бўлди
Ҳодиса Ҳамид Олимжон кўчасидаги хонадонлардан бирида юз берган.
'Фарғонада маст ҳолатда жанжал қилган аёллар жавобгарликка тортилди'ning rasmi
Фарғонада маст ҳолатда жанжал қилган аёллар жавобгарликка тортилди
ИИО ходимларининг қонуний талабларига бўйсунмаган икки нафар аёлга нисбатан маъмурий баённома расмийлаштирилиб, иш судга юборилди.

In Jizzakh, a major fast-track representative of the IJKCD was caught red-handed.
A criminal case has been initiated against the senior operative of the Pakhtakor district department of the Department for Combating Economic Crimes in Jizzakh region. The State Security Service reported this.
It is reported that the department employee, born in 1989, conspired with a previously convicted acquaintance and gained the trust of the head of a private limited liability company engaged in technical supply. They promised to ensure victory in an electronic tender for the purchase of interactive whiteboards for the preschool and school education department of Jizzakh city.
In exchange, they demanded 85 million soums from the entrepreneur. According to investigation data, the plan was actually to sell interactive whiteboards worth 15.2 million soums to a state institution for 25 million soums.
During an urgent operation conducted jointly by SSS and prosecutor's office employees, the person born in 1989 was first caught red-handed while receiving the 85 million soums. Subsequently, the department employee was caught with material evidence while receiving his 30 million soums share together with the school director.
Regarding the incident, the Jizzakh regional prosecutor's office initiated a criminal case under Article 168 of the Criminal Code of Uzbekistan, and detention as a preventive measure was applied against the suspects. Investigative actions are ongoing.