Ҳиндистоннинг Чхаттисгарх штатида яшин уриши оқибатида саккиз киши, жумладан, олти нафар бола ҳалок бўлди. Бу ҳақда zamon.uz хабар берди.
Ҳодиса Жоратарай қишлоғида кучли ёғингарчилик пайтида юз берган. Мактабдан қайтаётган болаларнинг 6 нафарини ҳамда дарахт панасида турган яна икки кишини чақмоқ уриб, ҳалок бўлган. Шунингдек, бир киши тан жароҳати олгани айтилмоқда.
Эслатиб ўтамиз, сентябрь бошида ҳам ушбу штатда яшин уриши оқибатида етти киши ҳалок бўлиб, уч киши жароҳат олганди. Ушбу ҳодиса жарбрланувчилар кучли ёғингарчилик вақтида даладан уйга қайтаётганида содир бўлган.

Eight people, including six children, were killed due to a lightning strike in the state of Chhattisgarh, India. This was reported by zamon.uz news.
The incident occurred in the village of Joratarai during heavy rain. Six children returning from school and two people taking shelter under a tree were struck by lightning and killed. Additionally, it is reported that one person was injured.
We remind you that at the beginning of September, seven people were killed and three were injured due to lightning in the same state. This incident occurred while the victims were returning home from the fields during heavy rain.