Yana "Korzinka" joylashgan binoda yong‘in chiqdimi?
Bugun, 11 fevral kuni Toshkent shahrida joylashgan savdo majmuasining tom qismida yong‘in sodir bo‘ldi. Bu haqda Favqulodda vaziyatlar vazirligi axborot xizmati ma'lum qildi.
Qayd etilishicha, yong‘in “Novza” metrosi yaqinidagi savdo majmuasining tom qismida yuz bergan.
“Yong‘inni bartaraf etish uchun qutqaruv bo‘linmalari voqea joyiga yetib borib, binodan barcha fuqarolar evakuatsiya qilingan va yong‘in soat 18:19 da o‘chirildi”, — deyiladi rasmiy izohda.
Shuningdek, yong‘in oqibatida tan jarohati olganlar yo‘qligi ma'lum qilindi.
Eslatib o‘tamiz, avvalroq Poytaxtda “Aviator” savdo majmuasidan chiqqan yong‘in ortidan bir nafar yosh bola halok bo‘lib, hodisa ortidan jinoyat ishi ochilgani haqida xabar bergan edik.

Did a fire break out in the building where Yana "Korzinka" was located?
Today, on February 11, a fire broke out on the roof of a shopping complex located in Tashkent city. The Information Service of the Ministry of Emergency Situations reported this.
It is noted that the fire occurred on the roof of a shopping complex near the "Novza" metro station.
"Rescue units arrived at the scene to extinguish the fire, all citizens were evacuated from the building, and the fire was extinguished at 18:19," the official statement says.
It was also reported that there were no casualties as a result of the fire.
We remind you that we previously reported on a case where a young child died in a fire that broke out at the "Aviator" shopping complex in the capital, and a criminal case was opened following the incident.