Andijonda 17 yoshli o‘smir qotillikka qo‘l urdi. Bu haqda Bosh prokuratura matbuot kotibi Hayot Shamsutdinov ma’lum qildi.
Ma’lum qilinishicha, joriy yilning 6 fevral kuni Andijon viloyati Buloqboshi tumanida 17 yoshli o‘smir o‘z tanishi bilan avvalroq o‘rtasida yuzaga kelgan nizo oqibatida janjallashib, xo‘jalik pichoqi bilan unga tan jarohati yetkazgan holda qasddan o‘ldirgan.
Mazkur holat yuzasidan Jinoyat kodeksining 97-moddasi (Qasddan odam o‘ldirish) bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilgan. Gumonlanuvchi voyaga yetmagan shaxs protsessual tartibda ushlangan. Tergov harakatlari olib borilmoqda, deyiladi habarda.

A 17-year-old teenager committed murder in Andijan. This was reported by the press secretary of the Prosecutor General's Office, Hayot Shamsutdinov.
According to the report, on February 6 of this year, in the Bulakbashi district of Andijan region, a 17-year-old teenager got into a fight with his acquaintance due to a previously arisen conflict and, inflicting a bodily wound on him with a household knife, intentionally killed him.
A criminal case has been initiated regarding this incident under Article 97 of the Criminal Code (Intentional homicide). The suspect, a minor, has been detained in accordance with procedural rules. Investigative actions are being carried out, the report says.