Bugun ba'zi joylarda yomg'ir aralash qor yog'adi
Bugun kunduzi yog'ingarchilik kutilmaydi, faqat Navoiy, Samarqand, Qashqadaryo viloyatlarida kunning ikkinchi yarmida ba'zi joylarda biroz yog'ingarchilik (yomg'ir, qor) bo'ladi. Ba'zi joylarga tuman tushishi mumkin. Yo'llarda ba'zi joylarda yaxmalaq kuzatiladi. Shamol 7-12 m/s tezlikda esadi, ba'zi joylarda 15-20 m/s gacha kuchayadi, ayrim joylarda ba'zida 22-25 m/s gacha kuchayishi mumkin. Harorat 0-5° iliq bo'ladi.
Poytaxtimizda yog'ingarchilik kutilmaydi. Yo'llarda ba'zi joylarda yaxmalaq kuzatiladi. Shamol 3-8 m/s tezlikda esadi. Harorat 2-4° iliq bo'ladi.
Tog' oldi va tog'li hududlarda ba'zi joylarda qor yog'adi, tuman tushishi mumkin. Yo'llarda ba'zi joylarda yaxmalaq kuzatiladi. Qor ko'chishi havfi bor. Shamol 7-12 m/s tezlikda esadi ba'zi joylarda, 13-18 m/s gacha kuchayishi mumkin. Harorat 0-5° sovuq bo'ladi.
'Toshkentda koʻp qavatli uylarning eshigini ochmoqchi boʻlgan erkak qamaldi'ning rasmi
Jamiyat Bugun 04:50
Toshkentda koʻp qavatli uylarning eshigini ochmoqchi boʻlgan erkak qamaldi
Yunusobod tuman sudining qaroriga ko‘ra, erkak 10 sutkaga qamaldi.
'Farg‘onada Qishloq xo‘jaligi boshqarmasi xodimi 50 ming dollar pora bilan ushlandi'ning rasmi
Jamiyat Bugun 03:56
Farg‘onada Qishloq xo‘jaligi boshqarmasi xodimi 50 ming dollar pora bilan ushlandi
Mansabdor bu pul evaziga 5 gektar yerni tadbirkorga uy-joy qurish uchun toifasini o‘zgartirib berishi kerak edi.
'Oʻzbekiston armiyasi Markaziy Osiyoda yetakchilikni qoʻlga kiritdi'ning rasmi
Jamiyat 23.01.2026 17:25
Oʻzbekiston armiyasi Markaziy Osiyoda yetakchilikni qoʻlga kiritdi
Reytingda O‘zbekistonning muhim ustunliklaridan biri safarbarlik salohiyati sifatida ko‘rsatilgan.
Jamiyat 23.01.2026 16:03
'DHX va IIV hamkorligida jinoyatchilikka qarshi o‘tkazilgan tezkor tadbirda 8 kishi qo‘lga tushdi'ning rasmi
Jamiyat 23.01.2026 15:28
DHX va IIV hamkorligida jinoyatchilikka qarshi o‘tkazilgan tezkor tadbirda 8 kishi qo‘lga tushdi
Respublikaning 6 hududida o‘tkazilgan tezkor tadbirda narkotik va psixotrop dori savdosi bilan shug‘ullanuvchilardan tortib, xonadonida qimorxona tashkil qilgan “biznesmen” ham qo‘lga olindi.

Today, in some places, rain mixed with snow is falling.
No precipitation is expected during the day today, only in the Navoi, Samarkand, and Kashkadarya regions, some places will experience some precipitation (rain, snow) in the second half of the day. Fog is possible in some places. Slipperiness will be observed on roads in some places. The wind will blow at 7-12 m/s, increasing to 15-20 m/s in some places, and in some areas it may occasionally increase to 22-25 m/s. The temperature will be a warm 0-5°.
No precipitation is expected in our capital. Slipperiness will be observed on roads in some places. The wind will blow at 3-8 m/s. The temperature will be a warm 2-4°.
In foothill and mountainous areas, snow will fall in some places, and fog is possible. Slipperiness will be observed on roads in some places. There is a risk of avalanches. The wind will blow at 7-12 m/s in some places, and may increase to 13-18 m/s. The temperature will be a cold 0-5°.
Image of 'A man was detained in Tashkent for attempting to open the doors of multi-story buildings.'
Society Today 04:50
A man was detained in Tashkent for attempting to open the doors of multi-story buildings.
According to the decision of the Yunusobod district court, the man was sentenced to 10 days in prison.
Image of 'In Fergana, an employee of the Agriculture Department was caught with a $50,000 bribe.'
Society Today 03:56
In Fergana, an employee of the Agriculture Department was caught with a $50,000 bribe.
The official had to change the category of this 5-hectare land plot for the entrepreneur for the construction of housing.