Hozirda ushbu holat yuzasidan surishtiruv ishlari olib borilmoqda.
Toshkent shahri Sergeli tumanida yo‘l-transport hodisasi sodir bo‘ldi. Bu haqda poytaxt IIBB Yo‘l harakati xavfsizligi boshqarmasi Axborot xizmati xabar qildi.
Ma’lum qilinishicha, joriy yilning 7 yanvar kuni soat 16:50 larda Qipchoq ko‘chasida BYD rusumli avtomashina haydovchisi svetoforning taqiqlovchi qizil chirog‘ida harakatlanib, ikkinchi darajali yo‘ldan orqaga qayrilayotgan Nexia-3 rusumli avtomashina bilan to‘qnashgan. Shundan so‘ng u to‘xtab turgan Cobalt rusumli avtomobilni ham urib ketgan.
Qayd etilishicha, BYD avtomashinasini boshqargan shaxsda haydovchilik guvohnomasi bo‘lmagan va u transport vositasini boshqarish ko‘nikmasiga ega emas. To‘qnashuvdan so‘ng u sarosimaga tushib, qisqa masofaga harakatlangan holda to‘xtagan. Haydovchi YTH joyini tark etmagan.
Yo‘l-transport hodisasi oqibatida tan jarohati olganlar yo‘q.
Hozirda usbu holat yuzasidan Toshkent shahar IIBB Yo‘l harakati xavfsizligi boshqarmasi tomonidan surishtiruv ishlari olib borilmoqda.
Ichki ishlar organlari barcha yo‘l harakati qatnashchilarini qoidalarga qat’iy rioya qilishga chaqirmoqda.
Jamiyat 16.04.2026 13:29
Ichki ishlar vazirligi tizimidagi yirik moliyaviy qonunbuzarlik bilan bog‘liq isda ayblangan mansabdorlar zararni qoplaganidan so‘ng ozodlikka chiqarildi.
Jamiyat 16.04.2026 12:13
'Afg‘onistondan olib kiritilgan qariyb 9 kg “opiy” musodara qilindi'ning rasmi
Jamiyat 16.04.2026 11:52
Afg‘onistondan olib kiritilgan qariyb 9 kg “opiy” musodara qilindi
Qisqa muddatda o‘tkazilgan tezkor tadbirlar davomida Surxondaryo va Xorazm viloyatlarida yirik miqdordagi giyohvandlik vositalari noqonuniy aylanmasiga chek qo‘yildi.

A road traffic incident occurred in the Sergeli district of Tashkent city. The Information Service of the Main Department of Internal Affairs of the capital reported on this.
Reportedly, on January 7 of this year at 16:50, on Qipchoq street, a driver of a BYD brand vehicle, moving at a red prohibitory traffic light, collided with a Nexia-3 brand vehicle that was reversing from a secondary road. Subsequently, it also struck a stationary Cobalt brand car.
It is noted that the individual driving the BYD vehicle did not have a driver's license and lacked the skill to operate the vehicle. After the collision, he panicked, moved a short distance, and stopped. The driver did not leave the scene of the incident.
There were no casualties as a result of the road traffic incident.
Currently, investigative work regarding this situation is being carried out by the Main Department of Internal Affairs of Tashkent city.
Internal affairs organs are calling on all road traffic participants to strictly adhere to the rules.