Ohangaronda manzil koloniyadan qochgan shaxs ishi sudda koʻrilmoqda
Tadqiqotchi voyaga yetmagan qizni zo‘rlaganlikda ayblanib, ish yopiq sud majlisida ko‘rib chiqilmoqda.
'Ohangaronda manzil koloniyadan qochgan shaxs ishi sudda koʻrilmoqda'ning rasmi
Ohangarondagi manzil koloniyasidan qochib, 3-sinf o‘quvchisini zo‘rlashi aytilayotgan M.T.ga nisbatan jinoyat ishi sudga chiqdi. Bu haqda Oliy sud matbuot kotibi Aziz Abidov xabar berdi.
Ma’lum qilinishicha, jinoyat ishi JIB Ohangaron shahar sudida ko‘rilmoqda. 1994 yilda Farg‘ona viloyatida tug‘ilgan sudlanuvchi 9 yoshli jabrlanuvchiga nisbatan Jinoyat kodeksining 118-moddasi 4-qismi va 119-moddasi 4-qismi bilan ayblanmoqda. Jinoyat-protsessual kodeksi talablariga muvofiq, ish yopiq sud majlisida ko‘rib chiqiladi.
Tergov ma’lumotlariga ko‘ra, M.T. 16 oktyabr kuni Ohangaron tumanidagi 50-son manzil koloniyasida jazo o‘tayotgan vaqtda foydali mehnatga jalb qilingan va shu payt “noma’lum tomonga ketib qolgan”. U shu kunning o‘zida ushlanib, unga nisbatan qamoq ehtiyot chorasi qo‘llangan. Sud jarayoni yakunlari bo‘yicha qo‘shimcha ma’lumot berilishi aytilgan.
'Эндиликда ўқитувчи фақат таҳқир ва жисмоний зўравонлик қилса жавобгар бўлади'ning rasmi
Jamiyat Bugun 16:26
Эндиликда ўқитувчи фақат таҳқир ва жисмоний зўравонлик қилса жавобгар бўлади
Yangi tahrir bolalarni himoya qilish va o‘qituvchilarni aniq javobgarlik mezonlari bilan tartibga solishga qaratilgan.
'Gulistondagi qo‘lbola pechka portlab ketdimi?'ning rasmi
Jamiyat Bugun 15:56
Gulistondagi qo‘lbola pechka portlab ketdimi?
'Oʻzbekistonda 2025 yilda qotilliklar kamayadi'ning rasmi
Jamiyat Bugun 14:14
Oʻzbekistonda 2025 yilda qotilliklar kamayadi
Ichki ishlar vazirligi ma’lumotlariga ko‘ra, qotillik ko‘rsatkichlari pasaygan, biroq nomusga tegish jinoyatlari ko‘paygan.
Jamiyat Bugun 10:18
'Toshkentda yo‘l talashish janzhal bilan yakunlandi'ning rasmi
Toshkentda yo‘l talashish janzhal bilan yakunlandi
Poytaxtning Chilonzor tumanida ikki avtomobil haydovchilari va ularning yo‘lovchilari o‘rtasida kelib chiqqan ziddiyat ijtimoiy tarmoqlarda tarqaldi.

The case of a person who fled the colony from Ohangaron is being considered in court.
The researcher is accused of raping an underage girl, and the case is being heard in a closed court session.
Image of 'The case of a person who fled the colony from Ohangaron is being considered in court.'
A criminal case against M.T., who is accused of escaping from the Ohangaron residential colony and raping a 3rd-grade student, has been sent to court. This was reported by Supreme Court press secretary Aziz Abidov.
It is reported that the criminal case is being considered by the Ohangaron city court of the Tashkent region. The defendant, born in 1994 in the Fergana region, is charged under Part 4 of Article 118 and Part 4 of Article 119 of the Criminal Code in relation to a 9-year-old victim. In accordance with the requirements of the Criminal Procedure Code, the case will be considered in a closed court session.
According to investigation data, M.T. was engaged in socially useful labor on October 16 while serving his sentence in the No. 50 residential colony of the Ohangaron district and at that time "disappeared to an unknown direction." He was apprehended the same day, and a custodial restraint measure was applied against him. It was stated that additional information will be provided upon completion of the court proceedings.
Image of 'In the current situation, a teacher will be held accountable only if they commit insult and physical violence.'
Society Today 16:26
In the current situation, a teacher will be held accountable only if they commit insult and physical violence.
Image of 'Did the handball in Guliston run away?'
Society Today 15:56
Did the handball in Guliston run away?
Image of 'In Uzbekistan, homicides will decrease in 2025.'
In Uzbekistan, homicides will decrease in 2025.
According to the Ministry of Internal Affairs, indicators of violent crime have decreased, but crimes of sexual assault have increased.
Image of 'In the new year, food prices will be controlled.'
In the new year, food prices will be controlled.
The Competition Committee warned trade networks not to allow artificial price increases.
Image of 'Ecosticker system: from 2026 fines will not be applied'
Society Today 10:18
Ecosticker system: from 2026 fines will not be applied
It has been announced that the information circulating on social networks about vehicles entering ecological zones being fined starting from 2026 is unfounded.