62 yoshli erkak giyohvandlik sabab avval 4 marta qamalgan. Ushbu shaxs yana shu turdagi jinoyat ustida qo‘lga tushdi.
'Andijonda muqaddam 4 marta sudlangan erkak yana jinoyat ustida ushlandi'ning rasmi
Andijonda bir necha marta sudlangan fuqaro yana jinoyat ustida qo‘lga olindi. Bu haqda Ichki ishlar vazirligi xabar qildi.
Xabarga ko‘ra, 1963 yilda tug‘ilgan ushbu shaxs  muqaddam to‘rt marotaba Jinoyat kodeksining 273-moddasi, ya’ni giyohvandlik vositalari, ularning analoglari yoki psixotrop moddalarni sotish uchun tayyorlash, olish, saqlash va boshqa harakatlar qilish bo‘yicha sudlangan.
U jinoyiy sherigi 1972 yilda tug‘ilgan fuqaro bilan birgalikda Hyundai Tucson rusumli avtomashinasida shartli xaridorga bir kilogramm gashish va 100 gramm opiy giyohvandlik vositalarini 21 ming dollarga sotgan vaqtida tezkor tadbir ishtirokchilari tomonidan qo‘lga olinib, ashyoviy dalillar hujjatlashtirib olindi.
Boshqa bir holatda esa, Andijon viloyatida yashovchi 1986 yilda tug‘ilgan shaxs boshqaruvida bo‘lgan Lasettti rusumli avtotransport vositasi to‘xtatilib tekshirilganda, mashinada to‘rt nafar shaxs borligi va ularning ikki nafari sotuvchi, bir nafari iste’molchi va yana biri tashuvchi ekanligi aniqlandi.
Shu bilan birga, ushbu uyushgan narkoguruh 2021 yildan buyon faoliyat yuritib kelishi, bir yilda o‘rtacha 40-50 kilogramm narkotik moddalarni tarqatganligi, asosan Andijon va Farg‘ona viloyatlarida faoliyat yuritganligi ma’lum bo‘ldi.
Avtotransport vositasi xolislar ishtirokida ko‘zdan kechirilganda, o‘rindiq pastki qismida bir kilogramm og‘irlikdagi gashish giyohvandlik vositasi yashirilganligi aniqlandi, ashyoviy dalil sifatida hujjatlashtirib olindi, deyiladi xabarda.

In Andijan, a man previously sentenced on March 4 was arrested again on a criminal charge.
A 62-year-old man was previously detained on March 4 for drug-related reasons. This individual has again been apprehended for a crime of this nature.
Image of 'In Andijan, a man previously sentenced on March 4 was arrested again on a criminal charge.'
A citizen who has been sentenced several times in Andijan has been arrested again on criminal charges. The Ministry of Internal Affairs reported this.
According to the report, this individual, born in 1963, had previously been convicted four times under Article 273 of the Criminal Code, namely for the preparation, acquisition, storage, and other actions for the purpose of selling narcotic drugs, their analogues, or psychotropic substances.
He, together with his criminal accomplice, a citizen born in 1972, was apprehended by rapid response unit participants while selling one kilogram of hashish and 100 grams of opium narcotics to a conditional buyer for 21 thousand dollars in a Hyundai Tucson branded car. Material evidence was documented.
In another case, in Andijan region, a LACETTI branded vehicle under the control of an individual born in 1986 was stopped and inspected. It was found that there were four individuals in the car, two of whom were sellers, one was a consumer, and another was a courier.
At the same time, it became known that this organized drug group has been operating since 2021, distributing an average of 40-50 kilograms of narcotic substances per year, and primarily operating in Andijan and Fergana regions.
When the vehicle was inspected with the participation of attesting witnesses, it was discovered that one kilogram of hashish narcotic substance was hidden in the lower part of the seat, and it was documented as material evidence, the report states.