Bugun, 3 noyabrgacha o‘tar kechasi Afg‘onistonning shimoliy hududlarida sodir bo‘lgan 6,8 magnitudali zilzila oqibatida kamida 8 kishi halok bo‘ldi, yana 150 ga yaqin odam tan jarohati oldi. "Tolibon" muvaqqat hukumat vakillari qurbonlar haqida ma’lumotni tasdiqlagan. Zilzila Mazori-Sharifdagi mashhur Moviy masjidga ham jiddiy zarar yetkazgan. AQSH Geologik xizmati dastlabki hisob-kitoblarga ko‘ra, halok bo‘lganlar soni oshishi mumkinligini bildirdi. Zilzila to‘lqinlari Tojikiston, O‘zbekiston va Turkmanistonda ham sezildi. O‘zbekistonning Surxondaryo viloyatida yer silkinishi 5 ball kuch bilan qayd etilgan. Hududda binolarga zarar yetgani haqida hozircha rasmiy ma’lumot berilmagan.
Dunyo Bugun 07:06
Bill Geyts Epshteyn bilan aloqalari uchun uzr so‘radi
Microsoft asoschisi Jeffri Epshteyn bilan munosabatlari bo‘yicha izoh berib, yetarlicha tekshiruv o‘tkazmaganini tan oldi va uzr so‘radi.

The number of people killed in the strong earthquake in Afghanistan has been revealed.
Today, as a result of the 6.8 magnitude earthquake that occurred on the night of November 3 in the northern regions of Afghanistan, at least 8 people were killed and another 150 people were injured.
Representatives of the interim "Taliban" government confirmed the information about the victims. The earthquake also caused serious damage to the famous Mawi mosque in Mazar-i-Sharif. According to preliminary estimates from the US Geological Survey, the number of casualties could rise.
The earthquake tremors were also felt in Tajikistan, Uzbekistan, and Turkmenistan. In the Surxondaryo region of Uzbekistan, the tremors were recorded with a strength of 5 points. No official information has been provided yet about damage to buildings in the area.