“O‘zgidromet” bugun, 23 sentabr kuni kuzatiladigan ob-havo ma’lumotlarini e’lon qildi.
Unga ko‘ra, Toshkent shahrida havo biroz bulutli, vaqti-vaqti bilan o‘zgaruvchan bo‘ladi, yog‘ingarchilik kutilmaydi. Shamol sharqdan 3-8 m/s tezlikda esadi. Harorat kechasi 13-15 daraja salqin, kunduzi 24-26 daraja issiq bo‘ladi.
Qoraqalpog‘iston Respublikasi va Xorazm viloyatida havo biroz bulutli, ba’zi joylarda o‘zgaruvchan bo‘ladi, yog‘ingarchilik kutilmaydi. Shamol sharqdan 7-12 m/s tezlikda esadi. Harorat kechasi 8-13 daraja salqin, kunduzi 20-25 daraja issiq bo‘ladi.
Buxoro va Navoiy viloyatida havo biroz bulutli, ba’zi joylarda o‘zgaruvchan bo‘ladi, yog‘ingarchilik kutilmaydi. Shamol sharqdan 7-12 m/s tezlikda esadi. Harorat kechasi 10-15 daraja salqin, kunduzi 25-30 daraja issiq bo‘ladi.
Toshkent, Sirdaryo, Jizzax va Samarqand viloyatida havo biroz bulutli, ba’zi joylarda o‘zgaruvchan bo‘ladi, yog‘ingarchilik kutilmaydi. Shamol sharqdan 7-12 m/s tezlikda esadi. Harorat kechasi 10-15 daraja salqin, kunduzi 22-27 daraja issiq bo‘ladi.
Qashqadaryo va Surxondaryo viloyatida havo biroz bulutli, ba’zi joylarda o‘zgaruvchan bo‘ladi, yog‘ingarchilik kutilmaydi. Shamol sharqdan 7-12 m/s tezlikda esadi. Harorat kechasi 12-17 daraja salqin, kunduzi 25-30 daraja issiq bo‘ladi.
Andijon, Namangan va Farg‘ona viloyatida havo biroz bulutli, ba’zi joylarda o‘zgaruvchan bo‘ladi, yog‘ingarchilik kutilmaydi. Shamol sharqdan 5-10 m/s tezlikda esadi. Harorat kechasi 12-17 daraja salqin, kunduzi 24-29 daraja issiq bo‘ladi.
Respublikaning tog‘li hududlarida havo biroz bulutli bo‘ladi, yog‘ingarchilik kutilmaydi. Shamol sharqdan 7-12 m/s tezlikda esadi, ba’zi joylarda 13-18 m/s gacha kuchayishi mumkin. Harorat kechasi 5-10 daraja salqin, kunduzi 15-20 daraja issiq bo‘ladi.

In some regions of the republic, the temperature will reach 30 degrees hot.
According to it, the weather in Tashkent city will be partly cloudy, occasionally variable at times, no precipitation is expected. The wind will blow from the east at 3-8 m/s. The temperature at night will be 13-15 degrees cool, during the day 24-26 degrees warm.
In the Republic of Karakalpakstan and Khorezm region, the weather will be partly cloudy, variable in some places, no precipitation is expected. The wind will blow from the east at 7-12 m/s. The temperature at night will be 8-13 degrees cool, during the day 20-25 degrees warm.
In Bukhara and Navoi regions, the weather will be partly cloudy, variable in some places, no precipitation is expected. The wind will blow from the east at 7-12 m/s. The temperature at night will be 10-15 degrees cool, during the day 25-30 degrees warm.
In Tashkent, Syrdarya, Jizzakh, and Samarkand regions, the weather will be partly cloudy, variable in some places, no precipitation is expected. The wind will blow from the east at 7-12 m/s. The temperature at night will be 10-15 degrees cool, during the day 22-27 degrees warm.
In Kashkadarya and Surkhandarya regions, the weather will be partly cloudy, variable in some places, no precipitation is expected. The wind will blow from the east at 7-12 m/s. The temperature at night will be 12-17 degrees cool, during the day 25-30 degrees warm.
In Andijan, Namangan, and Fergana regions, the weather will be partly cloudy, variable in some places, no precipitation is expected. The wind will blow from the east at 5-10 m/s. The temperature at night will be 12-17 degrees cool, during the day 24-29 degrees warm.
In the mountainous areas of the Republic, the weather will be partly cloudy, no precipitation is expected. The wind will blow from the east at 7-12 m/s, in some places it may increase to 13-18 m/s. The temperature at night will be 5-10 degrees cool, during the day 15-20 degrees warm.