Rossiyada migrantlar uchun yangi davlat bojları joriy qilindi
Ushbu o'zgartirishlar Rossiya Federatsiyasi Soliq kodeksiga kiritilgan bo'lib, 1-sentyabrdan e'tiboran kuchga kirdi.
'Rossiyada migrantlar uchun yangi davlat bojları joriy qilindi'ning rasmi
Rossiyada migrantlar uchun yangi davlat bojlari joriy etildi. Bu haqda TASS nashri xabar berdi.
Ma’lum qilinishicha, Rossiyada 1 sentyabrdan boshlab qo‘shimcha davlat bojlari joriy qilingan bo‘lib, bularga  ro‘yxatdan o‘tkazish, migratsiya hisobi va mehnat faoliyatiga ruxsat berish bilan bog‘liq to‘lovlar ham kiradi.
Bular orasida chet el fuqarosiga yoki fuqaroligi bo‘lmagan shaxsga patent berish yoxud qayta rasmiylashtirish uchun 4200 rubl, ishlash uchun ruxsatnomaning amal qilish muddatini uzaytirish uchun 4200 rubl boj mavjud.
Shuningdek, ishlash uchun ruxsatnoma dublikatini berish, migrant yoki fuqaroligi bo‘lmagan shaxsning ishlash uchun ruxsatnomasidagi ma’lumotlarga o‘zgartirishlar kiritish yoki patent dublikatini berish uchun 2100 rubl miqdorida boj belgilangan.
Chet ellik xodimlarni jalb qilish va ulardan foydalanish uchun ruxsatnomalar dublikatlarini berish, shuningdek ularga o‘zgartirishlar kiritish uchun 2100 rubl, chet el fuqarosining Rossiya Federatsiyasida vaqtincha bo‘lish muddatini uzaytirish uchun 1000 rubl va turgan joyi bo‘yicha hisobga qo‘yish uchun 500 rubl miqdorida davlat boji joriy etilgan.
Ta’kidlanishicha, hukumat davlat bojlarining yangilanishi migrantlarning o‘zlarini ham hujjatlarga va ularning amal qilish muddatlariga yanada mas’uliyatliroq yondashishga undashini kutmoqda.
Dunyo Bugun 10:45
'Toshkent viloyatida 3 mlrd so‘mlik elektro‘g‘irligi fosh etildi'ning rasmi
Dunyo Bugun 10:40
Toshkent viloyatida 3 mlrd so‘mlik elektro‘g‘irligi fosh etildi
Yangiyoʻlda faoliyat yuritgan sex noqonuniy tarzda elektr tarmogʻiga ulanib, davlatga yirik zarar yetkazgan.
'Trump Hindiston bilan aloqalarni sovitarkan, Modi Xitoy va Rossiyaga yaqinlashmoqda'ning rasmi
Dunyo Bugun 10:02
Trump Hindiston bilan aloqalarni sovitarkan, Modi Xitoy va Rossiyaga yaqinlashmoqda
Modi Putindan koʻmak izlab, AQSHga signal yubormoqda – Xitoyda oʻtgan sammitda siyosiy muvozanat oʻzgarayotganiga guvoh boʻlindi.

New state duties for migrants have been introduced in Russia. This was reported by the TASS publication.
Reportedly, additional state duties have been introduced in Russia starting from September 1, which also include payments related to registration, migration records, and permits for labor activity.
Among these, there is a duty of 4,200 rubles for issuing or re-registering a patent for a foreign citizen or a stateless person, and 4,200 rubles for extending the validity period of a work permit.
Furthermore, a duty of 2,100 rubles has been set for issuing a duplicate of a work permit, making changes to the information in the work permit of a migrant or stateless person, or issuing a duplicate of a patent.
Duties have been introduced for issuing duplicates of permits for attracting and utilizing foreign workers, as well as making changes to them, amounting to 2,100 rubles; for extending the temporary stay period of a foreign citizen in the Russian Federation, 1,000 rubles; and for registration at the place of residence, 500 rubles.
It is emphasized that the government expects the update of the state duties to encourage migrants to be more responsible in their approach to documents and their validity periods.