“O‘zgidromet” 17-aprel kuni ob-havo pragnozini ma’lum qildi.
Unga ko‘ra, Toshkent shahrida havo biroz bulutli bo‘ladi, kunning ikkinchi yarmida yomg‘ir yog‘adi, momaqaldiroq bo‘lishi mumkin. Shamol g‘arbdan 5-10 m/s tezlikda esadi, 12-15 m/s gacha kuchayishi mumkin. Harorat kechasi 12-14 daraja, kunduzi 22-24 daraja bo‘ladi.
Qoraqalpog‘iston Respublikasi, Xorazm viloyatida havo biroz bulutli bo‘ladi, ba’zi joylarda qisqa muddatli yomg‘ir yog‘adi, momaqaldiroq bo‘ladi. Shamol g‘arbdan 7-12 m/s tezlikda esadi, ba’zi joylarda 15-20 m/s gacha kuchayishi, ayrim joylarda chang-to‘zonlar bilan kuzatilishi mumkin. Harorat kechasi 8-13 daraja, kunduzi 18-23 daraja bo‘ladi.
Buxoro, Navoiy viloyatlarida havo biroz bulutli bo‘ladi, ba’zi joylarda qisqa muddatli yomg‘ir yog‘adi, momaqaldiroq bo‘lishi mumkin. Shamol g‘arbdan 7-12 m/s tezlikda esadi, ba’zi joylarda 15-20 m/s gacha kuchayishi, ayrim joylarda chang-to‘zonlar bilan kuzatilishi mumkin. Harorat kechasi 10-15 daraja, kunduzi 18-23 daraja bo‘ladi.
Toshkent, Sirdaryo, Jizzax, Samarqand viloyatlarida havo biroz bulutli bo‘ladi, kunning ikkinchi yarmida yomg‘ir yog‘adi, momaqaldiroq bo‘lishi mumkin. Shamol g‘arbdan 7-12 m/s tezlikda esadi, ba’zi joylarda 15-20 m/s gacha kuchayishi, ayrim joylarda chang-to‘zonlar bilan kuzatilishi mumkin. Harorat kechasi 10-15 daraja, kunduzi 20-25 daraja bo‘ladi.
Qashqadaryo viloyatida havo biroz bulutli bo‘ladi, yomg‘ir yog‘adi, momaqaldiroq bo‘lishi mumkin. Shamol g‘arbdan 7-12 m/s tezlikda esadi, ba’zi joylarda 15-20 m/s gacha kuchayishi, ayrim joylarda chang-to‘zonlar bilan kuzatilishi mumkin. Harorat kechasi 13-18 daraja, kunduzi 20-25 daraja bo‘ladi.
Surxondaryo viloyatida havo biroz bulutli bo‘ladi, ayrim joylarda yomg‘ir yog‘adi, momaqaldiroq bo‘lishi mumkin. Shamol g‘arbdan 7-12 m/s tezlikda esadi, ba’zi joylarda 13-18 m/s gacha kuchayishi, ayrim joylarda chang-to‘zonlar bilan kuzatilishi mumkin. Harorat kechasi 15-20 daraja kunduzi 28-33 daraja bo‘ladi.
Andijon, Namangan, Farg‘ona viloyatlarida havo biroz bulutli bo‘ladi, kechga tomon yomg‘ir yog‘ishi, momaqaldiroq bo‘lishi mumkin. Shamol g‘arbdan 7-12 m/s tezlikda esadi. Harorat kechasi 12-17 daraja, kunduzi 21-26 daraja bo‘ladi.
Respublikaning tog‘ oldi va tog‘li hududlarida havo biroz bulutli bo‘ladi, vaqti-vaqti bilan yomg‘ir yog‘adi, ba’zi joylarda kuchli bo‘ladi. Momaqaldiroq kuzatilishi mumkin. Sel-suv toshqin hodisalari yuzaga kelishi mumkin. Shamol g‘arbdan 7-12 m/s tezlikda esadi, ba’zi joylarda 15-20 m/s gacha kuchayishi mumkin. Harorat kechasi 7-12 daraja, kunduzi 15-20 daraja bo‘ladi.

"Uzhydromet" has released the weather forecast for April 17. According to it, Tashkent city will be partly cloudy with rain in the afternoon and possible thunderstorms. The wind will blow from the west at 5-10 m/s, possibly strengthening to 12-15 m/s. Temperature at night will be 12-14 degrees, during the day 22-24 degrees.
In the Republic of Karakalpakstan and Khorezm region, the weather will be partly cloudy with short-term rain and thunderstorms in some areas. West wind 7-12 m/s, possibly strengthening to 15-20 m/s in some places, with potential dust storms in certain areas. Temperature at night 8-13 degrees, during the day 18-23 degrees.
In Bukhara and Navoi regions, it will be partly cloudy with short-term rain in some places and possible thunderstorms. West wind 7-12 m/s, possibly strengthening to 15-20 m/s in some areas, with potential dust storms in certain places. Temperature at night 10-15 degrees, during the day 18-23 degrees.
In Tashkent, Syrdarya, Jizzakh, and Samarkand regions, it will be partly cloudy with rain in the afternoon and possible thunderstorms. West wind 7-12 m/s, possibly strengthening to 15-20 m/s in some areas, with potential dust storms in certain places. Temperature at night 10-15 degrees, during the day 20-25 degrees.
In the Kashkadarya region, the weather will be partly cloudy with rain and possible thunderstorms. West wind 7-12 m/s, possibly strengthening to 15-20 m/s in some areas, with potential dust storms in certain places. Temperature at night 13-18 degrees, during the day 20-25 degrees.
In the Surkhandarya region, the weather will be partly cloudy with rain in some areas and possible thunderstorms. West wind 7-12 m/s, possibly strengthening to 13-18 m/s in some areas, with potential dust storms in certain places. Temperature at night 15-20 degrees, during the day 28-33 degrees.
In Andijan, Namangan, and Fergana regions, the weather will be partly cloudy, with possible rain and thunderstorms by evening. The wind will blow from the west at 7-12 m/s. Temperature at night 12-17 degrees, during the day 21-26 degrees.
In the foothill and mountainous regions of the republic, the weather will be partly cloudy with occasional rain, heavy in some places. Thunderstorms are possible. Mudflows may occur. West wind 7-12 m/s, possibly strengthening to 15-20 m/s in some areas. Temperature at night 7-12 degrees, during the day 15-20 degrees.