Tarqalayotgan xabarlarga oydinlik kiritildi.
"Ma’lumki, O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining tegishli Farmoniga asosan chiqindi xizmatlari uchun oylik to’lovlardan qarzdorligi bo‘lgan abonentlar elektr uchun to‘lovlarini qabul qilishni vaqtinchalik cheklash amaliyoti joriy etilishi belgilangan.
Ayni paytda  Farmonga asosan iste’molchining chiqindi uchun qarzdorlik haqida ogohlantirilgandan keyin ham to‘lov qilmagan shaxslarning elektr energiyasi uchun to‘lovlarini qabul qilishni vaqtinchalik cheklash amaliyotini joriy qilish bo‘yicha texnik ishlar olib borilyotganligi haqida eslatib o‘tamiz.
Ijtimoiy tarmoqlarda tarqatilgan mazkur xabar haqiqatga to‘g‘ri kelmasligini ma’lum qilamiz.
Amaliyot to‘liq ishga tushirilishi bilan OAV orqali rasmiy xabar berilishini ma’lum qilgan qilgan holda, ijtimoiy tarmoqdagi turli xil kanallar adminlaridan tasdiqlamagan ma’lumotlarni tarqatmaslikni so‘raymiz", - deyiladi xabarda.

Last night, news spread on social networks with the content “Those in debt for garbage services started being disconnected from the network”. "Regional electric networks" JSC clarified the news.
"As known, based on the relevant Decree of the President of the Republic of Uzbekistan, a practice of temporarily restricting the acceptance of payments for electricity for subscribers who have debts for garbage services was established.
Currently, based on the Decree, we remind you that technical work is being carried out to implement the practice of temporarily restricting the acceptance of payments for electricity from individuals who have not paid following a warning about their debt for garbage services.
We inform you that the news spread on social networks does not correspond to the truth.
As we declare that the practice will be fully operational, we ask the admins of various channels on social networks not to spread unverified information," the report says.