Жорий йилнинг 19 январь кунига ўтар кечаси Тошкентда кўп қаватли уйларнинг бирига эркак ноқонуний кирмоқчи бўлгани акс этган видео ижтимоий тармоқларга сиздирилди. Ушбу ҳолат юзасидан ушбу шахс қўлга олиниб унга нисбатан суд иши кўриб чиқилди.
Жорий йилнинг 22 январь куни жиноят ишлари бўйича Юнусобод туман судида ҳуқуқбузар И.Т.га оид маъмурий иш кўриб чиқилди.
Суриштирув органи томонидан, фуқаро И.Т. 2026 йилнинг 19 январь куни Тошкент шаҳри Юнусобод тумани 11-мавзе 37-уй йўлагига кириб, уйнинг 28 ва 33-хонадонлари кириш эшигини бир неча маротаба куч ишлатган ҳолатда очишга уриниб, у ерда яшовчи фуқароларнинг тинчлигини бузган.
Шунингдек, судланувчи жамиятда юриш-туриш қоидаларини қасддан менсимасдан, фуқароларнинг осойишталигини бузганлиги аниқланиб, ҳолат юзасидан унга нисбатан тегишли тартибда маъмурий ҳуқуқбузарлик тўғрисидаги баённома расмийлаштирилган.
Суд ҳукмига кўра, судланувчи И.Т. МЖтКнинг 183-моддасида назарда тутилган ҳуқуқбузарликни содир этган деб топилди ва унга нисбатан 10 сутка маъмурий қамоқ жазоси тайинланди.

On the evening of January 19 of this year, a video was posted on social networks showing a man trying to illegally enter one of the multi-story buildings in Tashkent. Regarding this incident, this person was detained and a court case was initiated against him.
On January 22 of this year, an administrative case regarding the offender I.T. was considered at the Yunusabad District Court for Criminal Cases.
According to the investigation body, citizen I.T. entered the entrance of house 37, mahalla 11, Yunusabad district, Tashkent city, on January 19, 2026, and attempted to open the entrance doors of apartments 28 and 33 several times using force, thereby disturbing the peace of the citizens living there.
It was also established that the defendant deliberately disregarded the rules of public conduct and disturbed the peace of citizens, and a protocol on an administrative offense was duly drawn up regarding the incident.
According to the court's verdict, the defendant I.T. was found to have committed the offense provided for in Article 183 of the Code of Administrative Offenses, and he was sentenced to 10 days of administrative detention.