Президент Қурилиш вазирлигининг Янги Тошкентдаги янги биносини кўздан кечирди
Шавкат Мирзиёев Янги Тошкент ҳудудида барпо этилган Қурилиш ва уй-жой коммунал хўжалиги вазирлигининг янги биноси ҳамда замонавий инфратузилма объектлари билан танишди.
'Президент Қурилиш вазирлигининг Янги Тошкентдаги янги биносини кўздан кечирди'ning rasmi
30 декабрь куни Президент Шавкат Мирзиёев Янги Тошкентда олиб борилаётган бунёдкорлик ишлари доирасида Қурилиш ва уй-жой коммунал хўжалиги вазирлигининг янги маъмурий биносини бориб кўрди. Давлат раҳбари дастлаб ер ости автотураргоҳи ва пиёдалар йўлагини қуриш жараёни билан танишди. Қиймати 100 миллион доллар бўлган мазкур автотураргоҳ 2026-йилда фойдаланишга топширилиши режалаштирилган.
Шунингдек, вазирлик учун модул турдаги янги бино барпо этилиб, унда 550 нафар ходим фаолият юритмоқда. Ушбу мажмуа вазирлик ва тизим ташкилотларини бир жойда жамлаб, иш самарадорлигини оширишга хизмат қилади.
Президентга “Шаффоф қурилиш” миллий ахборот тизими доирасида жорий этилган рақамли платформалар фаолияти ҳақида маълумот берилди. Жумладан, шаҳарсозлик кадастри геопортали, рақамли бош режалар, тендер ва рейтинг тизимлари тақдим этилди.
Давлат раҳбари тизимни янада рақамлаштириш ва шаффофликни кучайтириш бўйича топшириқлар бериб, ёш мутахассислар билан суҳбатлашди ҳамда ахборот технологияларини чуқур ўрганиш муҳимлигини таъкидлади.
'Янги йил муносабати билан минглаб болалар учун банк депозитлари очилди'ning rasmi
Сиёсат Бугун 11:46
Янги йил муносабати билан минглаб болалар учун банк депозитлари очилди
Президент топшириғи билан “Президент арчаси” доирасида етим ва ота-она қарамоғидан маҳрум бўлган болалар учун омонат депозит ҳисоб рақамлари очилди.
'Мирзиёев Путин билан нимани муҳокама қилди?'ning rasmi
Сиёсат Бугун 09:46
Мирзиёев Путин билан нимани муҳокама қилди?
Ўзбекистон етакчиси Россия раҳбари билан телефон орқали мулоқот қилди.
'CNN телеканали Янги йил эфир дастурида Ислом цивилизацияси маркази ҳақида ҳикоя қилмоқда'ning rasmi
Сиёсат Бугун 05:49
CNN телеканали Янги йил эфир дастурида Ислом цивилизацияси маркази ҳақида ҳикоя қилмоқда
Халқаро CNN телеканали Ўзбекистондаги Ислом цивилизацияси марказига бағишланган ярим соатлик ҳужжатли фильмни намойиш этди.
'Трамп ва Нетаньяху Ғазодаги тинчликнинг 2-босқичини келишиб олмоқчи'ning rasmi
Сиёсат 29.12.2025 08:46
Трамп ва Нетаньяху Ғазодаги тинчликнинг 2-босқичини келишиб олмоқчи
АҚШ Президенти ва Исроил Бош вазири “Mar-a-Lago” қароргоҳида музокара ўтказади, асосий мавзу – Ғазодаги тинчлик келишуви иккинчи босқичи.
'Сурияда жума намози вақтида масжид портлатилди, қурбонлар бор'ning rasmi
Сиёсат 26.12.2025 13:43
Сурияда жума намози вақтида масжид портлатилди, қурбонлар бор
Ҳомс шаҳридаги масжидлардан бирида содир бўлган портлаш оқибатида камида 6 киши ҳалок бўлди, 20 дан ортиқ фуқаро жароҳат олди.
'Ўзбекистон иқтисодиёти технологик ва инновацион ўсиш моделига ўтмоқда'ning rasmi
Сиёсат 26.12.2025 12:21
Ўзбекистон иқтисодиёти технологик ва инновацион ўсиш моделига ўтмоқда
Юртимиздаги қулай бизнес муҳити, демографик ўсиш, инсон капиталига берилаётган эътибор – Ўзбекистонни инвесторлар учун энг жозибадор мамлакатлардан бирига айлантирмоқда.

The President reviewed the new building of the Ministry of Construction in New Tashkent.
Shavkat Mirziyoyev became acquainted with the new building of the Ministry of Construction and Housing and Communal Services erected in the New Tashkent area, as well as with modern infrastructure facilities.
Image of 'The President reviewed the new building of the Ministry of Construction in New Tashkent.'
On December 30, President Shavkat Mirziyoyev visited the new administrative building of the Ministry of Construction and Housing and Communal Services in New Tashkent as part of the construction work being carried out. The head of state first familiarized himself with the construction process of the underground parking lot and pedestrian walkway. This parking lot, valued at 100 million dollars, is planned to be commissioned for use in 2026.
Also, a new modular building has been constructed for the ministry, where 550 employees are working. This complex will serve to unite the ministry and system organizations in one place and increase work efficiency.
The President was informed about the activities of digital platforms implemented within the framework of the "Transparent Construction" national information system. In particular, the urban planning cadastre geoportal, digital master plans, and tender and rating systems were presented.
The head of state gave instructions on further digitalization of the system and increasing transparency, spoke with young specialists, and emphasized the importance of deeply studying information technologies.