Тошкентда талаба йигит балкондан тушиб кетмоқчи бўлган болани қутқариб қолди
Куни кеча ижтимоий тармоқларда Тошкент шаҳрининг Янгиҳаёт туманидаги кўп қаватли уйлардан бирида балкондан тушиб кетиши мумкин бўлган гўдакни бир йигитдан қутқариб қолгани акс этган видео тарқалганди.
Ҳолат юзасидан Тошкент шаҳар ИИББ расмий маълумот берди. Қайд этилишича, 4-қаватдан тушиб кетиши мумкин бўлган болакайни 5-қаватда яшовчи талаба йигит қутқариб қолган.
“Тахминан соат 11 ларда эди. Бирдан бақир-чақир овозлари эшитилди. Пастдаги қўшнимизнинг фарзандлари балкондан тушиб кетаётган экан. Ҳеч қандай ҳимоя воситаларисиз пастга тушишга тўғри келиб қолди. Пастга тушиб, болани қутқариб қолдик. Учта фарзандлари бор экан, учаласини ҳам олиб, ичкарига киритиб қўйдик”, дейди талаба йигит.
Воқеадан сўнг ҳолат юзасидан маҳалла профилактика инспектори болаларнинг онаси билан профилактик суҳбат ўтказган.
“Биз ҳам пастда маҳалладагилар билан хавфсизлик чораларини кўриб тургандик. Шу пайтда 5-қаватда яшовчи фуқаромиз жонбозлик кўрсатиб, 4-қаватга сакраб тушди ва боланинг жонини сақлаб қолди”, дейди профилактика инспектори Нодир Охунов.
'"Тил яшаса, миллат яшайди"'ning rasmi
Жамият Бугун 20:10
"Тил яшаса, миллат яшайди"
21 октябрь — Ўзбек тилига давлат тили мақоми берилган кун муносабати билан Бош прокуратурада ушбу шиор остида тадбир ўтказилди.
'Жиззахда "свет" ўғрилари қўлга тушди'ning rasmi
Жиззахда "свет" ўғрилари қўлга тушди
Жиззах вилоятида 2,2 млрд сўмлик электр энергиясидан ноқонуний фойдаланиш ҳолати аниқланди.
'Инфляция 8 фоизга пасайди'ning rasmi
Жамият Бугун 17:50
Инфляция 8 фоизга пасайди
Марказий банк 2025 йил сентябрь ҳолатига кўра, инфляция кўрсаткичлари бўйича таҳлилий инфографикани эълон қилди.

A student in Tashkent saved a child who was about to fall from a balcony.
A video has been circulating on social networks today showing how a young man saved a baby who could have fallen from a balcony in one of the multi-story buildings in the Yangihayot district of Tashkent city.
Regarding the incident, the Tashkent City DIA issued an official statement. It was noted that a student living on the 5th floor saved a child who could have fallen from the 4th floor.
"It was around 11 o'clock. Suddenly, we heard screaming. The children of our neighbors downstairs were about to fall from the balcony. I had to jump down without any safety equipment. I jumped down and saved the child. They have three children, we took all of them and brought them inside," said the student.
After the incident, the local prevention inspector held a preventive conversation with the children's mother regarding the situation.
"We were also downstairs with local residents, looking at safety measures. At that moment, our citizen living on the 5th floor showed bravery, jumped to the 4th floor, and saved the child's life," said prevention inspector Nadir Okhunov.